Wrocław: Spór o Galerię 2. piętro nierozstrzygnięty

  Wrocław: Spór o Galerię 2. piętro nierozstrzygnięty

  Justyna Kościelna

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mimo prób mediacji, ciągle nie ma porozumienia między Ewą Kaszewską, kuratorką Galerii 2. piętro a Towarzystwem Miłośników Wrocławia.
  Przypomnijmy: chodzi o wielokrotnie opisywany przez nas konflikt między Kaszewską, która w kamieniczce Małgosia prowadziła galerię, a zarządem TMW, który od miasta podnajmuje zabytkowy budynek.

  TMW wypowiedziało umowę Kaszewskiej. Dlaczego? Bo napisała do Zarządu Zasobu Komunalnego, miejskiego i wojewódzkiego konserwatora zabytków oraz straży pożarnej o fatalnym stanie technicznym kamienicy, domagając się natychmiastowego remontu instalacji elektrycznej. Zarząd TMW miał jej za złe, że działała na własną rękę, bez ich pełnomocnictwa.

  Przedwczoraj w urzędzie miasta doszło do prób mediacji, prezes TMW, Wojciech Gryczyński, spotkał się z Ewą Kaszewską. Obecny był też radny Jerzy Skoczylas, przewodniczący komisji kultury i nauki. Kaszewska zaproponowała, że założy stowarzyszenie, które będzie w kamieniczce kontynuować program realizowany wcześniej przez Galerię 2. piętro.

  Prezes Wojciech Gryczyński obiecał, że ewentualny powrót Kaszewskiej do Małgosi będzie poruszony na najbliższym posiedzeniu zarządu TMW we wrześniu. W rozmowie z nami nie ukrywał, że zarząd TMW nie chce dalej współpracować z kuratorką, nawet jeżeli ta założy stowarzyszenie i będzie się ubiegać o ponowny wynajem.

  Jerzy Skoczylas bezradnie rozkłada ręce. - Liczyliśmy na polubowne rozstrzygnięcie sprawy, ale po przedwczorajszym spotkaniu widzę, że ze strony TMW nie ma woli porozumienia - mówi. I dodaje, że komisja kultury i nauki ceni to, co dla wrocławskiej sztuki robi Kaszewska. - Zrobimy wszystko, by pomóc jej w znalezieniu innego lokalu.

  Ewa Kaszewska zapowiada, że będzie walczyć: - Likwidacja Galerii 2. piętro jest bezprawną decyzją Prezydium Towarzystwa Miłośników Wrocławia. To rodzaj szykany, po moim alarmie - mówi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   podpis

   8597 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama