Sport

    Żużel: Betard jedzie do Leszna

    Żużel: Betard jedzie do Leszna

    Paweł Pluta

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    W niedzielę (g. 18.30) trudny sprawdzian czeka żużlowców Betardu WTS Wrocław, którym przyjdzie zmierzyć się z liderem ekstraligi - Unią Leszno.
    Łatwo nie będzie, bo już we Wrocławiu leszczyńskie Byki objechały naszych 54:35. W niedzielę Betard pojedzie w pełnym składzie (wówczas nie jeździł Świderski), ale jak zwykle pojawia się pytanie o dyspozycję zawodników, którzy dobę wcześniej będą ścigali się podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff (patrz tekst powyżej). Chodzi o Jarosława Hampela z Unii oraz naszych Kennetha Bjerrego i przede wszystkim Jasona Crumpa, który zwykle po zawodach GP jest nieco wypalony.


    Może tym razem będzie inaczej, bo wraz z wspomnianą trójką żużlowców, z Cardiff do Leszna będą też leciały cztery dziewczyny, na co dzień podprowadzające na start na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Cztery urodziwe lesznianki otrzymały zaproszenie od angielskiej firmy BSI - właściciela praw do cyklu Grand Prix, aby stanąć po drugiej stronie taśmy startowej podczas sobotnich zawodów w Cardiff. To spore wyróżnienie dla podprowadzających z Leszna, gdyż sobotnie zawody będą dziesiątą, jubileuszową imprezą GP na Millenium Stadium.

    Podróż z Cardiff do Leszna powinna więc upłynąć żużlowcom w miłej atmosferze.

    W zaległych meczach ekstraligi:

    Polonia Bydgoszcz - Unia Leszno 39:51
    Polonia: Lindbäck 6+2 (1,1,1,3,0), Gizatullin 8 (0,2,2,3,1), Walasek 8+1 (2,2,3,1,0), Kościecha 3+2 (1,1,1,0), Jonsson 9+1 (2,1,2,2,2), Woźniak 5+1 (2,1,0,0,2), Curyło 0 (0).
    Unia: Hampel 12+1 (2,3,3,3,1), Batchelor 5 (3,0,1,1), Kołodziej 11+1 (3,3,3,0,2), Baliński 7+1 (0,2,0,2,3), Adams 12+1 (3,3,2,1,3), Pavlic 3 (3,0,0,-,0), Musielak 1 (1,0).

    Caelum Stal Gorzów - Unibax Toruń 55:35
    Stal: Gapiński 7+2 (2,t,2,2,1), Ruud 0 (0,-,-,-), N. Pedersen 10+1 (2,2,3,3,0), Zagar 9+3 (3,1,2,1,2), Gollob 15 (3,3,3,3,3), Zmarzlik 4 (2,1,0,1), Pawlicki 10+2 (w,2,3,3,2).
    Unibax: Miedziński 10 (1,3,2,0,2,2), Holder 5+1 (3,0,1,1,0), Sullivan 4 (1,0,0,-,3), Andersen 7+1 (0,2,1,3,1), Jaguś 4 (1,2,1,0), Jensen 4 (3,0,1,0,0), Pulczyński 1 (1).

    Program 12. kolejki - niedziela, 11 lipca
    Unia Leszno - Betard WTS Wrocław (godz. 18.30)
    Unia: 9. Hampel, 10. Batchelor, 11. Kołodziej, 12. Baliński, 13. Adams, 14. Pavlic.
    Betard: 1. K. Bjerre, 2. Jeleniewski, 3. Świderski, 4. Madsen, 5. Crump, 6. Janowski.

    Pozostałe mecze: Falubaz Zielona Góra - Unibax Toruń (17.30, TVP Sport), Polonia Bydgoszcz - Caelum Stal Gorzów (18), Tauron Azoty Tarnów - Włókniarz Częstochowa (18).

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać