Ważne
  Jelenia Góra: Ruszyły remonty w szkołach

  Jelenia Góra: Ruszyły remonty w szkołach

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Tylko zaczęły się wakacje, a w jeleniogórskich szkołach ruszyły remonty. Malowane są klasy, odnawiane korytarze i prowadzone drobne naprawy. Wszystko po to, aby uczniowie po powrocie z wakacji dobrze czuli się na zajęciach. W sześciu placówkach (trzech podstawówkach i trzech gimnazjach) uzupełniany jest system monitoringu.
  - Montowane są dodatkowe kamery na szkolnych korytarzach - mówi Miłosz Sajnog, wiceprezydent Jeleniej Góry, odpowiedzialny za oświatę. Dzięki temu podczas przerw ma być jeszcze bezpiecznej. Koszt tych prac wynosi około 55 tys. zł.

  W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy ul. Jana Pawła II przeprowadzony zostanie za 20 tys. zł remont toalety. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 11 na Zabobrzu lifting przejdzie kryta pływalnia.
  - Wymieniamy rury doprowadzające wodę do basenu - mówi Waldemar Konert, zastępca dyrektora SP 11. Naprawiona zostanie też instalacja wentylacyjna i klimatyzacja. Całość pochłonie blisko 280 tys. zł. Na remonty bieżące w tym roku wszystkich 25 szkół w mieście w budżecie jest około 1,7 mln zł.

  Ruszyły także inwestycje w jeleniogórskich placówkach za unijne dotacje. Modernizowany jest budynek Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik" wraz z bursą przy ul. Kilińskiego. Po kapitalnym remoncie pierwszego obiektu uczniowie zyskają nowoczesne pracownie oraz salę multimedialną do nauki zawodów. Np. warsztat mechaniczny wzbogaci się o urządzenia do diagnostyki pojazdów - takie same, jak w renomowanych stacjach diagnostycznych.
  - Będziemy się uczyć fachu rzeczywiście w świetnych warunkach - uśmiecha się Maciej Popek, który chce być mechanikiem.

  Prowadzone prace są związane z powstaniem w Jeleniej Górze Centrum Kształcenia Zawodowego. Będzie się mieściło w siedzibach Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2. W tej ostatniej placówce powstaną m.in. pracownie: gastronomiczna i języków obcych.

  Jeleniogórskie Centrum ma być gotowe w sierpniu przyszłego roku. Projekt pochłonie około 5 mln zł. Trwa też modernizacja Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych przy ul. Krusz-wickiej. Prace za ok. 4 mln zł obejmą m.in. odnowienie elewacji i budowę windy.

  Jakie remonty są najbardziej potrzebne w Twojej szkole? Podyskutuj na forum!

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo