Wrocław: Porodówki otwarte przez całe lato

  Wrocław: Porodówki otwarte przez całe lato

  Anna Szejda

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławianki, które mają wyznaczony termin porodu na lipiec lub sierpień, nie powinny obawiać się, że zabraknie dla nich miejsc w wybranych szpitalach. Podczas wakacji - w przeciwieństwie do ubiegłych lat - na oddziałach ginekologiczno-położniczych nie będą prowadzone remonty ani prace sanitarno-epidemiologiczne.
  - Oddziały są zamykane, jeśli dyrekcja szpitala uzna, że jest taka konieczność. My na przykład w grudniu przenosimy się na Borowską, dlatego teraz nie planujemy żadnych prac - wyjaśnia prof. Mariusz Zimmer, wojewódzki konsultant ds. ginekologii i położnictwa, a jednocześnie szef Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii Akademickiego Szpitala Klinicznego. - Podobny plan ma klinika z Chałubińskiego.

  Wakacyjnej przerwy nie będzie również na porodówce przy ul. Kamieńskiego, co oznacza, że działalność zawiesi jedynie szpital im. Falkiewicza na Brochowie (od 2 do 22 sierpnia). - Zamierzamy przeprowadzić w tym czasie remont oddziału neonatologii - tłumaczy Janusz Wróbel, dyrektor placówki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama