Do sądu za łapówki

  Do sądu za łapówki

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zakończyła śledztwo w sprawie wystawiania lewych zaświadczeń lekarskich i przyjmowania korzyści majątkowych.
  Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zakończyła śledztwo w sprawie wystawiania lewych zaświadczeń lekarskich i przyjmowania korzyści majątkowych. W aferę zamieszanych jest pięć osób.
  Lekarz z Jeleniej Góry będzie odpowiadał za poświadczenie nieprawdy i przyjmowanie łapówek. Zdaniem prokuratury, za wypisanie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami brał od 50 do 100 zł. Niektórych kursantów w ogóle nie widział na oczy.

  Kontakt z doktorem nawiązali szefowie szkół jazdy i jeden z egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Legnicy.
  Z całej piątki do winy przyznał się właśnie lekarz i jeden z właścicieli szkoły jazdy. Być może zostaną skazani bez procesu. Ma o tym zadecydować sąd. Chcą dobrowolnie poddać się karze - co do ich winy nie ma żadnych wątpliwości. Prokurator chce, by doktor został skazany na 2 lata w zawieszeniu na 5 lat, 3 tys. zł grzywny i pięcioletni zakaz pracy na stanowisku, na którym wystawia się zaświadczenia kandydatom na kierowców. Ma też oddać łapówki - w sumie ponad 2 tys. zł. Dla drugiej osoby śledczy zaproponował 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Również będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 5 tys. zł.
  Pozostali podejrzani staną wkrótce przed jeleniogórskim sądem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama