Czy przeciwnicy wiatraków z Pielgrzymki przekonają wojewodę?

  Czy przeciwnicy wiatraków z Pielgrzymki przekonają wojewodę?

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wojewoda dolnośląski nie zatwierdził miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru, na którym ma powstać farma wiatrowa w Pielgrzymce. Ze względu na wątpliwości natury prawnej skierował sprawę do sądu administracyjnego.
  Według informacji Jacka Barciszewskiego, prezesa Stowarzyszenia Agroturystycznego Gór Kaczawskich i inicjatora ekologicznego protestu, chodzi o uchybienia w stosunku do przepisów ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym.

  Niezależnie od tego mieszkańcy wiosek w sąsiedztwie przyszłej farmy wiatrowej próbują innych działań. Sołectwa Wojcieszyn i Pielgrzymka podjęły uchwały, w których nie wyrażają zgody na taką inwestycję i kwestionują prawidłowość procedur administracyjnych prowadzonych przez gminę. Wójt przekazał skargę do wojewody, dołączając opinię, z której wynika, że pretensje mieszkańców są bezzasadne. Obie strony czekają teraz na decyzję.

  Sporna farma wiatrowa ma powstać między Grodźcem, Nową Wsią Grodziską, Wojcieszynem i Pielgrzymką, na polach przewodniczącego rady gminy Pielgrzymka. Mieszkańcy protestują m.in. w obronie krajobrazu. Uważają, że postawienie konstrukcji, które zasłonią zamek i wulkany, obniży atrakcyjność turystyczną regionu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przeciwnicy wiatraków

   Aloiz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   Mieszkańcy opozycjoniści wiatraków!

   Pokażcie mi JEDNEGO chociaż turystę który wydał choćby złotówkę po to by oglądać ten zamek i wulkany stojąc w waszej wiosce.

   A tak naprawdę to przyznajcie...rozwiń całość

   Mieszkańcy opozycjoniści wiatraków!

   Pokażcie mi JEDNEGO chociaż turystę który wydał choćby złotówkę po to by oglądać ten zamek i wulkany stojąc w waszej wiosce.

   A tak naprawdę to przyznajcie że chodzi o to by zaszkodzić przewodniczącemu rady bo to na jego gruncie mają stanąć te wiatraki.

   Będzie kręcić wiatrem czyli "za darmo" a my mamy płacić za prąd? Oj wieś polska wieś w całej okazałości...

   Aloizzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama