KGHM: Referendum strajkowe w kopalni Polkowice-Sieroszowice

  KGHM: Referendum strajkowe w kopalni Polkowice-Sieroszowice

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Odwrotny od zamierzonego skutek przyniosły kierowane pod adresem pracowników KGHM ostrzeżenia, żeby nie brali udziału w nielegalnym - zdaniem Związku Pracodawców Polska Miedź - referendum strajkowym w kopalni Polkowice-Sieroszowice.
  Komunikat był wyświetlany przez zakładową telewizję na monitorach zamontowanych kilka miesięcy temu we wszystkich oddziałach KGHM.

  - Frekwencja przekroczyła 70 procent - śmieje się poseł Ryszard Zbrzyzny, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego. - Wypadałoby podziękować zarządowi spółki, bo monitory przypominały ludziom, że trwa referendum. Sami nie bylibyśmy w stanie lepiej dotrzeć do załogi z informacją.

  Dziś komisja skrutacyjna przedstawi zarządowi ZZPPM wyniki głosowania. Najpóźniej jutro ma się ukazać oficjalny komunikat związku.

  W piątek Solidarność, która równolegle prowadziła drugie referendum w sprawie swoich postulatów, ogłosiła, że prawie 60 proc. załogi kopalni Polkowice-Sieroszowice poparło związkowy protest. Na 4606 uprawnionych do głosowania do urn poszło 2989 osób. Frekwencja wyniosła 64,9 procent.
  Związki domagają się m.in. wieloletnich gwarancji pracy dla załogi KGHM.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama