Mundial 2010: Argentyna na kolanach. Niemcy wygrywają 4:0!

Zdjęcie autora materiału

Już w 3. minucie meczu Niemcy zdobyli bramkę dającą im prowadzenie w spotkaniu z Argentyną. Gol padł z rzutu wolnego, dośrodkowywał Schweinsteiger, bramkę strzelił Mueller. Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej przeważali już Argentyńczycy, a mimo to, to Niemcy strzelali bramki w 68, 74 i 89 min. Mueller, Klose i Friedrich - ci trzej zawodnicy pozbawili Argentynę marzeń o półfinale
    W śpiewaniu hymnów 1:0 dla Niemców. Argentyńscy zawodnicy stali cicho. Niemieccy piłkarze śpiewali głośno, żywo i chętnie. Na trybunach kanclerz Merkel, na stadionie cała masa szalików z napisem Deutschland.

1. min - Spotkanie rozpoczęli Argentyńczycy. Dość szybko stracili piłkę w środku pola. Niegroźną akcję przeprowadzili Niemcy.

Ciekawostka: Argentyńczycy mało biegają na mundialu. Niemcy przebiegli od nich więcej kilometrów. O 9 procent.

3 min - Akcja pod bramką Argentyny. Rzut wolny, Sweinsteiger wrzuca, Mueller zdobywa bramkę!

5 min - Kolejna dobra akcja Niemców. Ozil strzelał, ale bez bramki. Niemcy wciąż mają przewagę. Schweinsteiger strzela z dystansu, ale niecelnie.

7 min - kolejna dobra akcja Niemców. Będzie rzut rożny dla Europejczyków.

8 min - nieudana kontra Argentyńczyków.

10 min - Teves walczy pod bramką Niemców.

12 min - Niemcy znów pod bramką Argentyny. Podanie: Ozil, Mueller, Podolski. Ten ostatni strzela Panu Bogu w okno.

14. min - Argentyna rusza na bramkę Niemców, ale zawodnicy Maradony nie potrafią wykończyć akcji.

15. min - na bramkę Argentyny strzelał Klose. Niecelnie.

19. min - nieudany atak Argentyny. Kiepska kontra Niemców. Podolski nie doszedł do silnego podania kolegów.

21. min - atak Muellera kończy się autem dla Argentyny. Komentator TVP: Argentyńcycy zmęczeni jakby byli po dogrywce.

22. min - Teves pod bramka Niemców, sytuację ratuje bramkarz Niemiec - Neuer. Maradona łapie się za głowę.

24. min - powinno być 2:0 dla Niemców. Klose dostał podanie od Muellera, ale przestrzelił.

27. min - Messi walczy na skrzydle, kiwa Niemców, ale jego dośrodkowanie wychodzi za linię końcową boiska.

28. minuta - strzelają Argentyńczycy, niecelnie.

30. min - Podolski fauluje Tevesa. Wolny dla Argentyny. Messi strzela ponad bramką.

31. min - obiektyw na trubuny. A tam leonardo di Caprio i Mick Jagger.

32. min - Argentyna prawym skrzydłem. Di Maria trafia prosto w ręce Neuera.

34. min - Argentyna ponownie prawym skrzydłem, Neuer znów ratuje drużynę.

35 min - ręka Muellera. Żółta kartka od sędziego dla Niemca, który nie zagra w półfinale. Rzut wolny dla Argentyny. Messi wykonuje rzut wolny - akcja Argentyny i gol. Nie! Na spalonym m.in. Teves. Wciąż 1:0 dla Niemców.

38. min - akcja Niemców, ale Podolski trafia obok bramki.

39. min - Mascherano strzela, Neuer świetnie broni strzał Argentyńczyka.

40. min - kontra Niemców. Ozil powstrzymany przez Mascherano.

41. min - Ozil z dystansu, ale ponad bramką.

42. min - Messi strzela w kierunku bramki, ale trafia w niemieckich obrońców.

43. min - Lahm do Muellera, ale ten obok bramki. Na trybunach Charlize Theron.

44. min - Schweinsteiger z dystansu, ale niecelnie.

45. min - przerwa

46. min - rozpoczyna się druga połowa spotkania.

47. min - Messi atakuje. Atak Argentyny rozbity, mamy aut

48. min - Di Maria uderza z dystansu. Obok bramki. Wyraźna przewaga Argentyny w początku drugiej połowy.

49. min - dwie akcje Niemców na połowie Argentyny. Obie nie skończyły się strzałem.

52. min - Rodriguez do Tevesa w polu karnym Niemców, ale bez bramki.

53. min - Argentyna znów pod bramką Niemców. Neuer ratuje drużynę przed utratą bramki.

55. min - Messi pędzi sam na bramkę Niemców. Niestety arbiter przerywa akcję. Argentyńczyk był na spalonym.

56. min - Klose z daleka. Świetna parada Romero.

57. min - Teves walczy na skrzydle. Kontra Niemców. Ozil wrzuca, ale w polu karnym Argentyny nie było żadnego Niemca.

59. min - Lahm uderza z boku, wprost w ręce Romero.

60. min - gra nabrała rumieńców. Akcja za akcję. Klose faulowany przed polem karnym Argentyny. Schweinsteiger strzela w mur obrońców.

62. min - dwie dobre akcje Argentyny. Najpierw atakował Tevez, potem Messi.

64. min - Di Maria z dystansu, Neuer broni.

65. min - Podolski faulowany, rzut wolny dla Niemców.

66. min - Schweinsteiger uderza z wolnego, niecelnie.

67. min - Już po Argentynie? Mueller przedziera się w pole karne, podaje do Klosego, który trafia do siatki! Niemcy - Argentyna 2:0.

72. min - Niemcy wciąż atakują, Argentyna nie potrafi wyjść z własnej połowy.

73. min - CO SIĘ DZIEJE? KOLEJNA BRAMKA DLA NIEMCÓW! Schweinsteiger kiwa obrońców Argentyny. Podaje do Friedricha, który strzelia trzecią bramkę dla Niemców. Angela Merkel biega podekscytowana na trybunach.

75. min - Teves atakuje bramkę Neuera. Bezskutecznie.

79. min - Klose pod bramką Argentyny. Strzela niecelnie.

82. min - Zmiana. Mueller schodzi z boiska.

88. min - Klose trafia po raz drugi w tym spotkaniu. 4:0 dla Niemiec.

90. min - sędzia dolicza minutę.

90 + 1 - koniec! Argentyna wraca do domu. Niemcy zagrają w półfinale!

składy:

Argentyna: Sergio Romero - Nicolas Otamendi (70. Javier Pastore), Martin Demichelis, Nicolas
    Burdisso, Gabriel Heinze - Maxi Rodriguez, Javier Mascherano, Angel Di Maria (75. Sergio Aguero) -
    Lionel Messi, Carlos Tevez, Gonzalo Higuain.

Niemcy: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Arne Friedrich, Per Mertesacker, Jerome Boateng (72. Marcell
    Jansen) - Thomas Mueller (84. Piotr Trochowski), Sami Khedira (78. Toni Kroos), Bastian
    Schweinsteiger - Miroslav Klose, Mesut Ozil, Lukas Podolski.

Żółta kartka - Argentyna: Nicolas Otamendi, Javier Mascherano. Niemcy: Thomas Mueller.

Bramki: 0:1 Thomas Mueller (3-głową), 0:2 Miroslav Klose (68), 0:3 Arne Friedrich (74), 0:4