Ważne
  Akcja WOŚP - Stop powodziom

  Akcja WOŚP - Stop powodziom

  red.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Akcja przeprowadzona będzie na terenie całego kraju. We wszystkich miastach powiatowych i wojewódzkich, uruchomione zostaną punkty, w których zbierane będą pieniądze. Wolontariusze Finału Orkiestry tym razem organizować będą zbiórki od godzin porannych. Partnerem akcji jest "Polska-Gazeta Wrocławska".
  Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu, który w przyszłości będzie pomagał w likwidowaniu skutków powodzi. W sprzęt zaopatrzone zostaną wszystkie miejsca w Polsce, które mogą być w przyszłości w jakimkolwiek stopniu zagrożone podtopieniami, zalewami czy kataklizmem powodzi.

  ZOBACZ CELE AKCJI STOP POWODZIOM

  Akcję wspiera Dolny Śląsk. W regionie powstały specjalne sztaby. Mieszczą się one w: Bolesławcu, Dzierżoniowie, Jeleniej Górze, Miliczu, Kamiennej Górze, Oleśnicy, Głogowie, Obornikach Śląskich, Wińsku, Wrocławiu (dwa oddziały), Wołowie, Ząbkowicach Śląskich.

  - Pomagamy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej pomocy od 17 lat. Tym razem też nas nie mogło zabraknąć. Nasi wolontariusze czwartego lipca pojawią się na terenie Wrocławia oraz w Jelczu-Laskowicach z puszkami i w specjalnych strojach, by zbierać pieniądze - przekonuje Elżbieta Sanigórska, odpowiedzialna za jeden z wrocławskich sztabów.

  Poniżej prezentujemy poszczególne sztaby w regionie. Zobacz w jaki sposób pomagać będą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

  Bolesławiec
  Sztab dysponuje czterdziestoma wolontariuszami. Zbiórka pieniędzy rozpocznie się o godz. 9 i obejmie zasięgiem cały powiat bolesławiecki. Potrwa do godz. 19. Przy okazji akcji WOŚP odbędą się pokazy strażackie, imprezy dla dzieci, a także koncert zespołu "Glinolud Band". Atrakcje czekają na mieszkańców na Rynku w Bolesławcu. Wśród nich:
  - pokazy przygotowane przez Komendę Straży Pożarnej przez cały dzień (rękaw wodny, kurtyna wodna, drabina, wchodzenie po skrzynkach)
  - dmuchana zjeżdżalnia oraz trampolina dla dzieci
  - pokaz WOPR Bolesławiec
  - pokaz pierwszej pomocy PCK
  - koncerty: Engines of Creation (rock), Glinolud Band (blues-rock), Joel Beucher (nastrojowa muzyka francuska) - od godz. 16
  - zwiedzanie zabytkowego wozu strażackiego z OSP Parowa


  Dzierżoniów
  Wolontariusze kwestować będą na terenie całego powiatu. Akcję można też wspomóc nie wychodząc z domu. Wystarczy wysłać pieniądze na specjalny numer konta w Banku Spółdzielczym - 31 9527 0007 0000 5122 2000 0001.

  Głogów
  W akcji weźmie udział ośmiu wolontariuszy. Kwestować będą w pubie "Piekiełko", w pływalni "Chrobry", a także pod Ratuszem. W godzinach popołudniowych przewidziano pokazy strażackie, które odbędą się na Rynku.

  Jelenia Góra
  Bardzo liczny sztab - 76 wolontariuszy i jak się okazuje bardzo młody. Przedział wieku to 15-21 lat. W mieście wystawione będą trzy ogromne puszki stacjonarne, a wolontariusze pojawią cię także na terenie Cieplic. Nie przewidziano żadnych imprez towarzyszących akcji.

  Kamienna Góra
  Zbiórka pieniędzy rozpocznie się już o godz. 7 i potrwa do godz. 19. Przez cały dzień w CKM odbywać się będą koncerty gwiazd muzyki alternatywnej. Wstęp: 10 zł. Zebrane pieniądze z koncertów przekazane zostaną dla WOŚP. Wystąpią m.in. Fhrustuck i Coffee Break.

  Milicz
  Sześciu wolontariuszy kwestować będzie od godzin porannych. Zbiórka pieniędzy rozpocznie się przed kościołem, potem przeniesie się na kąpielisko "Karłów". Tam też trwać będzie impreza związana z akcją. Funkcjonariusze straży pożarnej, policji zaprezentują sprzęt oraz poprowadzą akcję "wyławiania topielca z basenu". Nad oprawą muzyczną imprezy czuwać będzie miejscowy dj - Robert Hutniak.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polak przed i po szkodzie głupi

   Niniol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 31

   Tu trzeba się poważnie brać za ochronę przeciwpowodziową podejmując działania przed, a nie po.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   abonament

   bertsi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 23

   Czy datki będą przyjmowane tylko od tych którzy nie płacą abonamentu?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Owsik żle wybrał termin.

   Gerst (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 18

   Nie poprę tej jałmużny.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo