Ważne
  Węgliniec: Wyremontują drogę wojewódzką nr 296

  Węgliniec: Wyremontują drogę wojewódzką nr 296

  Janusz Pawul

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Spełnia się marzenie kierowców i samorządowców z gminy Węgliniec. Podziurawiona jak sito droga wojewódzka nr 296 będzie nareszcie naprawiona. Modernizacja obejmie kilka odcinków szosy o łącznej długości ponad 12 km. Na czas prowadzonych prac będą spore utrudnienia w ruchu, jednak droga nie zostanie zamknięta.
  Umowa podpisana przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei z firmą Skanska obejmuje m.in. poszerzenie jezdni na niektórych odcinkach, położenie nowej nawierzchni, wykonanie podbudowy i miejscami jej wyrównanie, naprawę dróg gruntowych, poboczy, prace przy zieleni przydrożnej i remont przepustów. Modernizowane będą odcinki od Kościelnej Wsi do Ruszowa, od Starego Węglińca do Czerwonej Wody, od Czerwonej Wody do Specjalnej Strefy Ekonomicznej i od Specjalnej Strefy Ekonomicznej do drogi krajowej nr 94.

  Całość pochłonie 10,3 mln zł i ma być gotowa do 15 października tego roku. Jednak, jak zapewnia Bogdan Rytwiński, dyrektor wrocławskiego oddziału Skanska S.A., remont zakończy się szybciej, niż został zaplanowany.

  - Droga wojewódzka nr 296 jest ważnym połączeniem komunikacyjnym między zachodnimi rubieżami Dolnego Śląska a centrum regionu. Krzyżuje się z ważnymi szlakami o znaczeniu krajowym i międzynarodowym, dlatego właśnie podjęliśmy decyzję o jej remoncie - mówi Roman Głowaczewski, dyrektor DSDiK.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo