Śmierć na Krecie: gubią ważne dowody

  Śmierć na Krecie: gubią ważne dowody

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Śledztwo w sprawie śmierci wrocławian na Krecie przeciąga się. Będzie nowe, bo w polskiej ambasadzie zgubiono dowody.
  Główne śledztwo, które ma ustalić winnych śmierci wrocławskiego rodzeństwa w wąwozie Samaria, ciągnie się od roku. Tragedia, o której w ubiegłe wakacje mówiła cała Europa, nie może doczekać się osądzenia. Rodzina jest oburzona, a prokuratura tłumaczy, że nic więcej nie może zrobić. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że wkrótce będzie nowe śledztwo: chodzi o stwierdzenie, kto z pracowników polskiej ambasady w Atenach zawieruszył bilety wstępu do wąwozu, kupione feralnego dnia przez Danutę i Marka S. A są to bardzo ważne dowody.

  W toku głównego śledztwa zarzut narażenia zdrowia i życia turystów usłyszał Piotr P., przewodnik wycieczki i Jakub S., rezydent biura Ecco Holiday, w którym rodzeństwo wykupiło wakacje. Jeden nie policzył, ile osób z jego wycieczki wychodzi z wąwozu. Drugi nie zawiadomił policji, gdy usłyszał, że turyści nie wrócili z wycieczki do hotelu.
  Niedawno wrocławski sąd zniósł im obu zakaz opuszczania kraju. Jakby tego było mało, dowiedzieliśmy się, że obaj wrócili do pracy.
  - To jakiś koszmar. Straciłem nadzieję, że ta sprawa kiedyś się zakończy - denerwuje się Bronisław Wiśniewski, były wspólnik Danuty S.

  Mec. Andrzej Malicki, pełnomocnik rodziców ofiar:
  - Rodzice chcieliby, aby winni śmierci ich dzieci w końcu stanęli przed sądem - mówi.
  Kiedy będzie finał śledztwa?
  - Chcemy zakończyć je jak najszybciej, ale czekamy na materiały z Grecji. Bez nich nie możemy tego zrobić - tłumaczy Małgorzata Dziewońska z prokuratury Rejonowej Wrocław-Stare Miasto.
  21 lipca ub.r. Danuta i Marek S. pojechali z wycieczką zwiedzać wąwóz Samaria na Krecie. Oboje zgubili się jeszcze przed wejściem do wąwozu i poszli inną trasą. Poszukiwania rozpoczęto zbyt późno. Oboje zmarli z wycieńczenia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama