W Jeleniej Górze przybywa pubów z muzyką

  W Jeleniej Górze przybywa pubów z muzyką

  Katarzyna Wilk/Piotr Iwaniec

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Popularne jeszcze do niedawna twierdzenie, że w stolicy Karkonoszy nie ma lokali, w których można byłoby pobawić się wieczorami, wkrótce odejdzie do lamusa. - Wystarczy odwiedzić puby, takie jak Street 23, Atrapa, Drukarnia czy Metafora - wylicza Mateusz Michalak, przewodniczący samorządu studenckiego Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.
  - Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie, bo w tych lokalach grają bardzo zróżnicowaną muzykę - przekonuje Mateusz. Bilety na muzyczne wieczory kosztują od 5 do 10 zł.

  Co ważne, na spotkania i imprezy w jeleniogórskich pubach i restauracjach chodzą nie tylko studenci. Młodzi melomani mieszają się ze starszymi fanami muzyki na żywo, choćby na jam session w pubie Metafora w Rynku. - W naszej restauracji nie ma żadnych podziałów. Blues, jazz, soul, funky czy swing grane przez profesjonalnych muzyków w każdy czwartek przyciągają młodych i starszych mieszkańców Jeleniej Góry i wciągają ich do wspólnej zabawy - mówi Mariusz Lotocki, współwłaściciel Metafory. Zwraca uwagę, że choć jam session zawsze jest przygotowywane z dbałością o szczegóły, jego siłą napędową jest głównie spontaniczność. Muzyczne czwartki w Metaforze są bezpłatne.
  Teraz mogą się tam dobrze bawić i młodzi, i starsi

  Jak twierdzą Sebastian Lehner i Piotr Sobota z Cocons Club, często występujący na deskach scenicznych jeleniogórskich lokali, to właśnie Metafora ma wpływ na poprawę kondycji tutejszego clubbingu. - Pub ten, otwarty stosunkowo niedawno, swoim klimatem i potencjałem muzycznym podniósł poprzeczkę dla innych lokali - mówią muzycy. Zapewniają, że d0bry przykład przyciągnie do stolicy Karkonoszy inne grupy muzyczne.

  Bez względu na to, czy rzeczywiście jest to zasługa Metafory, ambicją dużej części pubów i restauracji w Jeleniej Górze stało się dzisiaj zapewnienie dobrej rozrywki. Oby tak dalej.
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama