Maturzyści z Wrocławia znają od wczoraj wyniki egzaminów

  Maturzyści z Wrocławia znają od wczoraj wyniki egzaminów

  Małgorzata Kaczmar/MJU, WRO

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wystarczyło po 30 proc. z polskiego, matematyki i języka obcego na podstawowym poziomie, żeby zdać maturę w tym roku. Zdecydowanej większości absolwentów wrocławskich się poszczęściło.
  Polskiego nie zdało tylko 110 uczniów. Gorzej z matematyką, po raz pierwszy od 20 lat obowiązkową na maturze. Poległo na niej 550 absolwentów szkół średnich. Najwięcej osób zdecydowało się angielski, lecz nie zdało 320 uczniów. 30 nie zaliczyło niemieckiego. Po trzech: francuskiego i rosyjskiego. Hiszpański (9 osób) i włoski (8 osób) jako obowiązkowy zdali wszyscy.

  Uczniowie po wyniki przychodzili wczoraj do swoich szkół przez cały dzień.
  W XII LO przy pl. Orląt Lwowskich od godz. 11 ustawiała się kolejka przed pokojem nauczycielskim. - Czuję, że zdałam, ale teraz chodzi o to, czy na tyle, że dostanę się na wymarzoną weterynarię - mówiła zdenerwowana Ania Latecka. Oprócz obowiązkowej matury zdawała rozszerzoną matematykę, biologię i chemię. - A ty już na pewno dostaniesz się na tę swoją architekturę na politechnikę - cieszyły się koleżanki Karoliny Sawicz, gdy obwieściła im, że z egzaminu z rysunku dostała 555 punktów. Żeby się dostać, potrzebuje 600. - Tyle na pewno będziesz miała - tłumaczyły koleżance.
  5,5 tys. uczniów z Wrocławia wie, jak poszła matura. 550 nie zdało matematyki, a 110 - języka polskiego
  Michał Wójcik był zadowolony: zdał matematykę na 70 proc., polski - na 80 proc., a niemiecki - na 92 proc. Zdał już egzaminy sprawnościowe na Akademię Wychowania Fizycznego. Teraz tylko wpisze oceny z matury do formularza na uczelnię i poczeka na oficjalne wyniki rekrutacji.
  - Ale nie będę na nie czekał w domu. Teraz jadę z kumplami w Karkonosze, potem do Rzymu, a potem do Rumunii. W końcu są wakacje! - cieszył się chłopak.

  Jak poszła matura w poszczególnych liceach ogólnoksztacących we Wrocławiu? Informacje zebraliśmy w tabeli poniżej. Średnia Wrocławia to z polskiego 63,1 proc., z matematyki - 65,4 proc., z najczęściej wybieranego angielskiego - 74,3 proc. Wynik z języka obcego podaliśmy z tego, który w szkole wypadł najlepiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie

   M. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 10

   można obejrzeć tę tabelę?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytanie bez podtekstów

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 14

   Dlaczego pod tekstem n.t. debaty wyborczej kandydatów nie ma możliwości dodania komentarza? Analogiczna sytuacja była w przypadku pierwszej debaty. Co stoi na przeszkodzie?
   Ale proszę szczerze...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama