Ważne
  Wrocław: SLD przedstawił kandydata na prezydenta miasta

  Wrocław: SLD przedstawił kandydata na prezydenta miasta

  Hanna Wieczorek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Sojusz Lewicy Demokratycznej rozpoczął już kampanię wyborczą i zaprezentował kandydata na prezydenta miasta - Jacka Uczkiewicza oraz jego społeczny komitet poparcia.
  Uczkiewicza pamiętają nieco starsi wrocławianie. Doktor inżynier (oba tytuły zdobyte na Politechnice Wrocławskiej) był dobrze zapowiadającym się, młodym działaczem PZPR, a później związał się z lewicą i w 1993 roku został wrocławskim posłem na Sejm. W połowie kadencji zrezygnował z parlamentu, aby objąć stanowisko zastępcy Prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Potem był Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej w Ministerstwie Finansów i w końcu trafił do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.
  Po 17 latach, jak sam mówi tułaczki po Warszawie i Luksemburgu, wrócił do Wrocławia. I dodaje, że choć mógł się zająć przyjemnymi sprawami, takimi jak wędkowanie czy fotografowanie, zdecydował się kandydować na prezydenta miasta.

  Choćby dlatego, że Wrocław ma fatalną administrację. - Kiedy załatwiałem sprawy służbowe z Luksemburgu, każde urzędowe pismo zawierało między wierszami taki komunikat:"jesteśmy po to, by załatwić państwa sprawę i ułatwiać państwu życie" - mówił Uczkiewicz. - I taka powinna być wrocławska administracja.

  Zapowiedział również, że we wrześniu przedstawi listę potrzeb Wrocławia i wrocławian oraz sposób, w jaki można je zaspokoić.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "był dobrze zapowiadającym się, młodym działaczem PZPR"

   rovver (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

   więc temu panu już dziękujemy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo