Dolny Śląsk: Po ostatniej powodzi wrócił problem...

  Dolny Śląsk: Po ostatniej powodzi wrócił problem zabezpieczenia terenów

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Aleksander Drozd z Głogowa ma pewną propozycję, gdy wał zaczyna przerywać. - Wystarczy na czterech linach rozciągnąć sieć albo siatkę od płotu - mówi głogowianin.
  - Zakotwiczyć oba końce sieci daleko od wyrwy. Wrzucać worki od strony napierania wody, ale nie dalej niż metr. Po drugiej stronie wrzucać worki przy samej sieci do wysokości wału. Stojąc na workach można przesunąć się o kolejny metr do środka wyrwy. I tak po obu stronach. Jeśli napór wody grozi rozerwaniem sieci, trzeba wbijać rury w dno, by sieć miała oparcie.

  Okazuje się, że to nie jest takie proste. - Wbicie pala w nasiąknięty wał może go przerwać - wyjaśnia Paweł Dziadosz z głogowskiej straży pożarnej. - Worki należy układać tak, by nie obciążać wału. A rozciągnięcie siatki? Żaden zaczep nie wytrzyma naporu wody, a jeszcze obciążymy go piaskiem. I czym wbijać pale, na rozmiękłym terenie? - pyta.

  Po tegorocznej powodzi wielu ludzi na własną rękę zabezpiecza swój dobytek. Domowe sposoby w wielu przypadkach okazują się zbawienne. Do dziś mieszkańcy wielu miejscowości na Dolnym Śląsku usuwają skutki żywiołu i powoli wracają do normalnego życia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama