Ważne
  Lubin: Zaplanuj z nami wakacje

  Lubin: Zaplanuj z nami wakacje

  Aleksandra Glazer, wsp. TOW, PEKA, SEL, ULK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  To mogą być wakacje bez nudy. W Lubinie dzieci będą miały szansę nauczyć się tańca, a chłopcy, którym udzieliły się mundialowe emocje, powinni czym prędzej skrzyknąć kolegów i zagrać jak Brazylia w turnieju dzikich drużyn.
  W Legnicy lipiec zacznie się występami artystycznymi gości festiwalu "Pod Kyczerą". To atrakcja i dla dużych, i dla małych. Na uczniów z Głogowa czekają basen i domy kultury z ofertą wakacyjnych zajęć. Zachęcamy, by już dzisiaj zaplanować swój kalendarz na lato.

  Są jeszcze wolne miejsca na półkoloniach. Pierwszy z czterech turnusów Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy rusza 28 czerwca. W lipcu na półkolonie, pełne wycieczek krajoznawczych, wypraw na basen, zabaw sportowych i seansów w kinie zaprasza Szkoła Podstawowa nr 4, a w sierpniu Szkoła Podstawowa nr 7.

  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy organizuje Wakacyjny Wielobój Sportowy. W każdą środę, od 7 lipca, na basenach przy ul. Stromej i Radosnej będą zawody pływackie, turnieje badmintona i siatkówki plażowej.

  Piaskownica 2010 - to największa lipcowa atrakcja dla najmłodszych. Mistrzostwa Legnicy w rzeźbieniu w piasku zaplanowano na 25 lipca na kąpielisku Kormoran.

  Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie organizuje od 6 do 8 lipca warsztaty wokalne dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Natomiast od 13 do 16 lipca, również w MOK, dzieci i młodzież mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych.

  Od jutra będą czynne kąpieliska w Jezierzanach, Kormoran w Legnicy oraz baseny przy ul. Radosnej i Stromej. Obiekty będą otwarte codziennie w godz. 11-19. Ceny biletów wstępu (podobnie jak w ubiegłym roku) - normalny 6 zł, ulgowy - 3,50 zł.

  Opiekę nad dziećmi w wie-ku 7-14 lat zapewnia w lipcu Spółdzielczy Dom Kultury Pegaz przy ul. Gwiaździstej w Głogowie. W pon.-czw. w godz. 10-13 będą gry, zabawy, wycieczki (wrocławskie zoo, Wzgórza Dalkowskie) i wyjścia na basen. Dzieci mogą liczyć na bezpłatny słodki poczęstunek i napoje.

  Od 5 lipca do 12 sierpnia bezpłatne atrakcje dla dzieci szykują Głogowskie Obiekty Sportowe. Na terenie otwartych basenów w godz. 10-13 gry i sportowe zabawy oraz kąpiele w basenach.

  Centrum Kultury "Muza" w Lubinie organizuje warsztaty taneczne, prowadzone przez Agnieszkę Szłykowicz dla młodzieży i dorosłych:

  - warsztaty flamenco sevillana i sevillana z wachlarzem 12-16 lipca, sexi dance i flamenco buleria będą się odbywać od 19 do 23 lipca, warsztaty tańca brzucha od 26 do 30 lipca, a warsztaty latino 2-6 sierpnia. Cena jednego warsztatu to koszt 120 zł. Przy wykupieniu dwóch warsztatów - 100 zł, a trzech - 80 zł za jeden. Zajęcia dla dzieci: latino od 6 lat - 12-16 lipca i 19-23 lipca - koszt: za 2 tygodnie 60 zł, a za 1 tydzień 30 zł.

  CK "Muza" organizuje również zajęcia taneczne break-dance dla dzieci pow. 10 lat. Warsztaty będą w każdy poniedziałek i piątek lipca o godz. 18. Koszt zajęć to 30 zł.

  OSiR w Lubinie zaprasza na sportowe wakacje. Od 7 lipca do 18 sierpnia będą rozgrywane zawody piłki nożnej "Turniej Dzikich Drużyn" dla dzieci w wieku od 13 do 15 lat.

  Każda drużyna otrzyma słodycze i napoje, a ta, która wygra cały turniej, otrzyma nagrody: koszulki, spodenki oraz getry. Start 7 lipca o godz. 11 na terenie OSiR-u.

  Polkowickie Centrum Animacji organizuje od 5 lipca akcję Lato 2010. Zajęcia będą od poniedziałku do piątku w godz. 10-13 w Ośrodku Kultury i w kinie. W programie, m.in. malarstwo sztalugowe, taniec, capoeira dla młodzieży, warsztaty biżuterii, tkactwa, rękodzieła artystycznego, bębniarskie, wokalne oraz z Ewą Bielak, uczestniczką programu You Can Dance.

  Kilka rad, jak bezpiecznie przeżyć wakacje

  Z Bogdanem Kaletą z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie rozmawia Urszula Romaniuk

  W upalne dni nic tak nie chłodzi jak woda. Ale, niestety, często pociąga ona za sobą ofiary. O czym trzeba pamiętać?
  Absolutnie nie wolno pływać w miejscach zakazanych. Należy korzystać tylko z kąpielisk strzeżonych. Zanim wejdzie się do wody, dobrze jest zapewnić sobie asekurację drugiej osoby albo obserwatora na brzegu. Przypomnę, że dzieci do lat siedmiu powinny być nad wodą pod opieką rodziców lub opiekunów.

  Czy, na przykład, po godzinnym leżeniu na słońcu można od razu wskoczyć do wody?
  To nie jest dobry pomysł. Rozgrzane słońcem ciało należy wolno zanurzać w wodzie albo najpierw ochlapać je w okolicach karku, klatki piersiowej i ud. Dodam, że między kąpielami powinny być długie przerwy, podobnie jak po posiłku. I zawsze trzeba ocenić swoje możliwości.

  Dzieci często same zostają w domu. Niektóre bywają łatwowierne. Co dorośli powinni zrobić, by uniknąć problemów?
  Rodzice powinni wyrobić u dzieci odruch nieufności wobec nieznajomych. Trzeba zakazać im przyjmowania od obcych prezentów czy słodyczy. A te, które zostają same w domu, nauczyć, by nie otwierały nikomu drzwi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo