Dolny Śląsk: 148 mandatów od inspekcji pracy

  Dolny Śląsk: 148 mandatów od inspekcji pracy

  Jarosław Garbacz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Znane są już wyniki akcji "Krótkie kontrole w budownictwie" prowadzonej na terenie naszego województwa przez Państwową Inspekcję Pracy. Jej celem było ustalenie, jak często naruszane są przepisy i zasady BHP na budowach.
  Okazuje się, że w skali kraju Dolny Śląsk wypadł lepiej niż inne regiony. Od początku roku do końca kwietnia w czasie robót budowlanych na terenie naszego województwa nie zginął ani jeden człowiek. Trzy osoby doznały jednak ciężkich obrażeń ciała, które spowodowały ich trwałe kalectwo.

  Łącznie Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu przeprowadził 437 kontroli u 308 pracodawców.
  Inspektorzy musieli wstrzymać prace, zakazać wykonywania robót lub skierować pracowników do innych czynności, bo w regionie aż w 6260 przypadkach istniało zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników.

  Niedbałych pracodawców ukarano 148 mandatami na kwotę 169 tys. zł. Tych, którzy po raz pierwszy dopuścili się niedociągnięć w pracy, jedynie ostrzegano.

  Jakie były przyczyny uchybień? Najczęściej wytykano pośpiech i ograniczanie kosztów, brak nadzoru i uprawnień, niskie kwalifikacje, niedbalstwo, zużycie sprzętu oraz nieświadomość czyhających zagrożeń.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama