Bolesławiec: Mąż zaufania agitował w Tomaszowie...

  Bolesławiec: Mąż zaufania agitował w Tomaszowie Bolesławieckim

  WIK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W jednym z lokali wyborczych w Tomaszowie Bolesławieckim policja odnotowała zakłócenie ordynacji wyborczej.
  Jak informuje sierżant sztabowy Sebastian Kulbida z bolesławieckiej policji, w Tomaszowie Bolesławieckim doszło do zakłócenia ordynacji wyborczej. Mieszkanka Szczytnicy, która pełniła rolę męża zaufania w komisji wyborczej agitowała wyborców do głosowania na kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Na miejscu interweniowali policjanci. Mundurowi skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

  Mężowie zaufania podczas wyborów są reprezentantami kandydata w komisjach wyborczych. Ich zadaniem jest obserwowanie przebiegu wyborów ze szczególnym uczuleniem na ewentualne naruszenia procedur. Otrzymują od przewodniczących komitetów wyborczych zaświadczenia, opracowane przez Państwową Komisję Wyborczą zezwalające na wstęp do pomieszczeń komisji wyborczej, także w czasie liczenia głosów. Mąż zaufania nie może wykonywać żadnych czynności członka komisji, pomagać wyborcom w głosowaniu ani udzielać im wyjaśnień

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama