Głogów: Dzieci z domu dziecka pojadą na wieś

  Głogów: Dzieci z domu dziecka pojadą na wieś

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Starostwo Powiatowe w Głogowie planuje utworzyć w Kotli tzw. mieszkanie rodzinkowe i przenieść do niego ośmioro podopiecznych z Domu Dziecka w Głogowie.
  W ten sposób władze powiatu chcą się przygotować do planowanej przez rząd nowelizacji zasad opieki zastępczej.

  Nowe przepisy mają poprawić warunki życia dzieci, które trafiły z różnych powodów do takich ośrodków. Jedną z propozycji jest zmniejszenie liczby wychowanków w domach dziecka.

  - W miarę możliwości przygotowujemy już miejsca dla dzieci - mówi Grzegorz Aryż z głogowskiego starostwa powiatowego. - Jeśli radni przegłosują w czerwcu uchwałę w tej sprawie, już w sierpniu ósemka dzieci zamieszka wraz z opiekunami w Kotli. Przeprowadzimy tam małe dzieci, najstarsze to gimnazjaliści - dodaje Grzegorz Aryż.

  W Domu Dziecka w Głogowie przebywa obecnie 30 podopiecznych. Po zmianach starostwo planuje przeniesienie na parter budynku ośrodka adopcyjno-opiekuńczego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama