Kłodzko: Znów napijemy się wody Długopolanki

  Kłodzko: Znów napijemy się wody Długopolanki

  Natalia Wellmann

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Po trzyletniej przerwie zostanie wznowiona produkcja długopolanki - popularnej niegdyś wody mineralnej ze Szczawiny w Górach Bystrzyckich.
  Uzdrowisko Lądek-Długopole wydzierżawiło właśnie źródło wody wrocławskiej firmie Arbico, która zapowiada, że w sierpniu ruszy z rozlewaniem. Powrót produkcji wody do uzdrowiska to ogromna szansa dla zdroju na ściągnięcie jeszcze większej liczby turystów i wypromowanie się.

  - Na początek planujemy produkować cztery miliony butelek rocznie, choć możliwości rozlewni są trzy razy większe - mówi Arkadiusz Biernaczyk, właściciel firmy.

  Czy długopolanka stanie się konkurencją dla znanej i mocno osadzonej na rynku staropolanki, produkowanej przez Zespół Uzdrowisk Kłodzkich?

  - Nie mamy takich zamiarów - podkreśla dzierżawca. - Jesteśmy nastawieni na zupełnie innych odbiorców - zapewnia. Jak mówi, chce, by długopolanka była ekskluzywną marką. - Będziemy zabiegać o to, by produkowana przez nas woda stała się towarem z najwyższej półki, dostępnym w dobrych hotelach i restauracjach - wyjaśnia Biernaczyk.

  Firma Arbico zamierza sprzedawać długopolankę także za granicę, między innymi do Japonii i Niemiec. Trwają już rozmowy z potencjalnymi kontrahentami.

  Woda Długopolanka jest znana m.in. z walorów leczniczych. Zawiera sole wapniowe i magnezowe, korzystnie wpływa również na układ nerwowy i serce.

  Od niedawna swoją wodę ma także Jedlina-Zdrój. Leczniczą wodę nazwano Charlotta- od imienia pierwszej właścicielki uzdrowiska.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama