Wrocławianie powędrują na Jasną Górę już po raz 30

  Wrocławianie powędrują na Jasną Górę już po raz 30

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jubileuszowa, 30. Wrocławska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 1 sierpnia z wrocławskiej katedry św. Jana Chrzciciela o szóstej rano. Pątnicy będą wędrowali w 15 grupach. Szesnasta, dla osób starszych i chorych, które nie pokonają pieszo prawie 200 km, będzie towarzyszyć im duchem.
  Wszystkiego o sierpniowej pielgrzymce z Wrocławia na Jasną Górę można się dowiedzieć do dzisiejszego wieczoru w Punkcie Informacji Pielgrzymkowej w Rynku koło pręgierza. W informacyjnym namiocie dyżurują w godz. 10-21 studenci wolontariusze.

  Odpowiadają na pytania, m.in. ile kosztuje udział w pielgrzymce (dorośli zapłacą 75 zł, młodzież 65 zł, w rodzinach każda osoba płaci o 5 zł mniej), co ze sobą zabrać (namiot, dwie pary wygodnych, starych i rozchodzonych butów, przewiewne i przeciwdeszczowe ubranie, nakrycia głowy), gdzie zapisać się na pielgrzymkę.

  Ponieważ to jubileusz, więc będzie wiele atrakcji, m.in. koncert zespołu 40 Synów i 30 Wnuków Jeżdżących na 70 Oślętach 7 sierpnia w Borkach Wielkich.
  - Liczymy na 2,5-3 tysiące pielgrzymów - mówi ks. Tomasz Pu-karski, rzecznik pielgrzymki. Najwięcej pątników, bo aż 25 tysięcy, dotarło z Dolnego Śląska na Jasną Górę w 1991 roku, kiedy czekał tam na nich papież Jan Paweł II.

  W każdej grupie idzie 3-4 księży, pielgrzymują też siostry zakonne. Przewodnikiem jest ks. Stanisław Orzechowski, który uczył się od Pielgrzymki Warszawskiej. - Idę trzeci raz - mówi Monika Kotkowska, studentka. - Wzmocnię wiarę, przeżyję coś wyjątkowego - dodaje.

  Co, gdzie, za ile

  Pielgrzymka potrwa od 1 do 10 sierpnia. Koszt to 75 zł (dorośli) i 65 zł (młodzież). Zapisy: w pa-rafiach, dziś w punkcie przy pręgierzu, od 28 lipca w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim "Wawrzyny"- Wrocław, ul. Bujwida 51, w godz. 11-17, tel. 71-328-47-68, mail: pielgrzymka@pielgrzymka.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama