Ważne
  Legnica: Podwyżka cen wody zawieszona

  Legnica: Podwyżka cen wody zawieszona

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W tym roku radni na dłużej zablokowali podwyżkę cen wody planowaną przez Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Rok temu urzędnicy czekali miesiąc z podniesieniem opłat, w tym roku będzie to nawet kilka miesięcy.
  Wojewoda dolnośląski nie odrzucił bowiem uchwały radnych, w której sprzeciwili się opiniowaniu proponowanej stawki. Taka opinia jest konieczna, by cena weszła w życie - niezależnie od tego, czy jest pozytywna, czy negatywna.

  Tym razem wojewoda skierował uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który ma stwierdzić, czy jest zgodna z prawem. Sprawy w tej instytucji czekają na rozstrzygnięcie od kilku miesięcy do nawet 2 lat.


  - Decyzja wojewody postawiła nas w trudnej sytuacji - przyznaje Zbigniew Mróz, prezes LPWiK. - Już teraz tracimy przez uchwałę radnych 600 tys. zł miesięcznie.

  LPWiK chciało podwyższyć cenę wody o 20 groszy za metr sześcienny doprowadzany do mieszkań i o 30 groszy - do przedsiębiorstw. Dziś legniczanie płacą 7,79 zł, a firmy - 8,64 zł. Po podwyżce byłoby to odpowiednio: 7,99 zł i 8,94 zł.

  Dla gminnej spółki czekanie na decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oznacza wyhamowanie inwestycji. Tym bardziej że do końca czerwca przestaje dostarczać wodę do Lubina, którego prezydent wycofał się ze współpracy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo