Ważne
  Turandot - 3 dni do premiery: Szkoda, że wam nie zaśpiewam...

  Turandot - 3 dni do premiery: Szkoda, że wam nie zaśpiewam arii

  Katarzyna Kaczorowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rodzinie i przyjaciołom już zapowiedziałam. Mają przyjść na Stadion Olimpijski z transparentami "Kaśka, jesteśmy z Tobą!". A co! Ale na poważnie - kiedy w czasie prób słucham solistów, żal mi, że przygody ze szkolnym chórem w podstawówce nie traktowałam zbyt poważnie. Może gdyby było inaczej, dzisiaj rzucałabym tłumy na kolana, jak nie przymierzając Cecilia Bartoli albo Emma Kirkby?
  - Kariera solisty wcale nie jest taka prosta - tłumaczy mi po kolejnej próbie Wojciech Dyngosz, we wrocławskiej realizacji "Turandot" występujący w roli Panga. - Mam kolegów, którzy głosowo są rewelacyjni, ale sama myśl o występie solowym tak ich paraliżuje, że nie ma mowy o scenie operowej. I śpiewają w chórach, zespołach kameralnych.

  Ja - na szczęście dla miłośników wspaniałych głosów - śpiewać nie będę.
  Chiński żołnierz terakotowy jest od wykonywania rozkazów, czasem od dawania głowy pod topór. Ale w "Turandot" Michał Znaniecki przewidział niezwykły finał, więc przed żołnierzami otworzą się nowe możliwości.

  Nie, nie zdradzę państwu tego finału, trzeba jakąś niespodziankę zostawić na deser. Ale zapewniam - robi wrażenie. Na jednej z prób zawagarowałam i zamiast na scenie, siedziałam na widowni obok reżysera. I powiem krótko - żal mi, że na tej widowni nie będę siedzieć w czasie spektakli. Zapytałam tylko Znanieckiego, czy nie boi się protestu ambasady chińskiej. Roześmiał się i odpowiedział: - Ale ja już w Chinach byłem i na razie się nie wybieram.

  Wczoraj wieczorem kolejna próba. Dzisiaj o godzinie 18 pierwsza w kostiumach. Do tej pory biegaliśmy w wygodnych podkoszulkach i spodniach, niektórzy boso, większość w sportowych butach. Dzisiaj po raz pierwszy będziemy ucharakteryzowani i ubrani w pełne umundurowanie terakotowego żołnierza. Usiłuję sobie wyobrazić, jak w tym mundurze będzie wyglądał Maciek Czykinowski, Jędrek Pasalski czy Mateusz Wiśniewski. Co zrobią chłopcy, którzy mają długie włosy?! No i jak wyglądać będę ja?! W dodatku bez okularów - bo czy ktoś widział terakotowego żołnierza w okularach?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo