Kurczak w RPA

  Kurczak w RPA

  Janusz Michalczyk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Grupa nigeryjskich kibiców chciała wejść na sobotni mecz mistrzostw świata w piłce nożnej z Argentyną z żywymi kurczakami, ale ochrona ich nie wpuściła. Proszę nie wyobrażać sobie, że kurczaki miały być zjedzone w przerwie.
  Przeznaczono im rolę maskotek - symboli Afryki, o czym świadczy fakt, że zostały pomalowane na zielono, a dla bezpieczeństwa ludzi pazury miały zaklejone taśmą. Jeden z tych kibiców był mocno rozżalony, bo kiedyś we Francji bez problemu wszedł na trybuny ze swoim pierzastym towarzyszem. No tak, ale symbolem trójkolorowych jest kogut, co wyjaśnia pobłażliwość służb porządkowych nad Sekwaną.

  Prawdopodobnie w przypadku Nigeryjczyków chodziło o to, by kurczaki nie wdarły się na murawę, zakłócając widowisko sportowe. W internecie można znaleźć wiele filmików, które udowadniają, że na boisku pojawić się może wszystko, co ma dwie albo cztery nogi.
  Najczęściej, oczywiście, wbiegają psy, ale bywa, że próbują dryblingu między piłkarzami kaczki czy gęsi, a raz - chyba w Hiszpanii - między bramkami pojawił się nawet byk. Sfilmowano również ptaka, który nieopatrznie zniżył lot i trafiony piłką spikował na trawę, a inny znalazł się w siatce bramki zamiast futbolówki.

  Być może Nigeryjczyków do sięgnięcia po żywe kurczaki zachęcił teledysk Shakiry, nakręcony z okazji imprezy w RPA. Na ekranie widzimy, jak z piłką radzą sobie świetnie różne afrykańskie dzikie zwierzęta. Nie tylko zwinny lampart, ale też masywny słoń czy powolny za-zwyczaj pancernik, co - oprócz tego, że wygląda bardzo zabawnie - wyraża ogólniejszą myśl: wszystkie stworzenia kochają grę. Takie ujęcie stwarza nadzieję, że panie będą bardziej wyrozumiałe dla swoich chłopaków i mężów, tkwiących godzinami przed telewizorem.

  Na koniec pozostaje jeszcze pytanie, czy na Dolnym Śląsku obserwujemy jakieś zjawiska, które świadczą o sportowym ożywieniu zwierząt. Raczej nie, jeśli nie liczyć konkursu wabienia jeleni. Chyba, że wywabione z lasu jelenie zgodziłyby się na rozegranie meczu z myśliwymi. Taki teledysk bym chętnie obejrzał.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama