Lubin: Jest więcej pieniędzy dla załogi Energetyki

  Lubin: Jest więcej pieniędzy dla załogi Energetyki

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Związkowcy w lubińskiej spółce Energetyka, należącej do KGHM, częściowo doszli do porozumienia z zarządem w sprawie roszczeń płacowych. Fundusz premiowy B, motywacyjny, zostanie zwiększony z 1 do 2,5 proc. i powstanie nowy regulamin wypłaty tych pieniędzy. Przeszeregowania indywidualne wzrosną o 2,5 proc., czyli średnio o 100 zł.
  Dodatkowo, z funduszu premiowego C (to pieniądze niewykorzystane w ciągu roku na ten cel) wszyscy pracownicy dostaną premie w równej wysokości, ale proporcjonalnie do okresu zatrudnienia. Przedtem kwoty te były zróżnicowane.

  Dostaną też wyższą dopłatę do 12 dni świątecznych w roku (do wysokości 75 proc.). - Negocjacje były bardzo trudne, chyba po raz pierwszy w historii zakładu - mówi Władysław Ściebura, szef Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego w Energetyce.

  Żądania związkowców były jednak większe, dlatego porozumienie nie oznacza, że spór zbiorowy już się zakończył. Ponownie obie strony mają spotkać się pod koniec września. Raz jeszcze przeanalizują sytuację finansową spółki i wtedy zapadnie decyzja, czy będą kolejne negocjacje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama