Wrocław: Podsumowano akcję Mogiłę pradziada ocal od...

  Wrocław: Podsumowano akcję Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

  Małgorzata Kaczmar

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Były występy zespołów ludowych i "Hej, hej, ułani" w wykonaniu dziecięcego chóru. W piątek na wrocławskim Rynku można było wysłuchać koncertu podsumowującego akcję "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia".
  - To wzruszające uczucie, kiedy słyszy się dźwięki przypominające dzieciństwo - opowiada Marianna Wodzińska. Urodziła się we Lwowie. Miała 13 lat, gdy wraz z rodzicami przyjechała do stolicy Dolnego Śląska. Śmieje się, że czasem, gdy myje naczynia, przyłapuje się na podśpiewywaniu starych, lwowskich melodii. Pamięta, że zanim rozpoczęła się wojna, chodziła zapalać znicze na grobie babci na cmentarzu we Lwowie.

  - Dobrze, że są ludzie, którzy zadbają o jej mogiłę - podkreśla Marianna Wodzińska.
  Organizatorką akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" jest wrocławska dziennikarka Grażyna Orłowska-Sondej. Już od 11 lat robi wszystko, by ratować polskie cmentarze na Wschodzie. Pomagają jej uczniowie i studenci, którzy jeżdżą na Ukrainę i porządkują nekropolie. Na Kresach jest ok. 5 milionów grobów naszych rodaków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama