Siła przyjaźni

  Siła przyjaźni

  Krzysztof Kucharski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nie wiem, czy jest taki drugi teatr w tym pięknym zakątku Polski (mam na myśli Dolny Śląsk), który ma tylu zdeklarowanych i anonimowych sympatyków, co legnicka scena.
  Ci zdeklarowani to członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej. Anonimowi zaś przekazali jeden procent ze swojego podatku PIT. Żeby nie było tak słodko, dodajmy, że teatr ma od lat zdeklarowanego wroga w osobie prezydenta miasta - Tadeusza Krzakowskiego.
  Właśnie zaczęły na konto stowarzyszenia wpływać te jednoprocentowe wyrazy sympatii. Na koncie zrzeszonych teatromanów jest już ponad 16 tysięcy złotych. Ta suma już dwukrotnie przekroczyła tę sprzed roku. Ów jednoprocentowy gest jest dziełem głównie legniczan i to wcale nie tych najbogatszych.
  Stowarzyszenie jest organizacją non profit. Wszyscy pracują społecznie. Prezesem jest legnicki przedsiębiorca Jan Hila.
  Cóż takiego robią ci zapaleńcy? Mnóstwo wspaniałych i twórczych rzeczy. Maczają palce w działalności klubu jazzowego w teatralnej kawiarni, festiwalu "Miasto", ściągają wybitnych aktorów z monodramami, wreszcie fundują nagrodę "Bomba Sezonu". W tym roku dostał ją Paweł Wolak za rolę Senatora w słynnych "Dziadach" wyreżyserowanych w Legnicy przez Lecha Raczaka.
  Już wiadomo, iż większą część darowizny Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej przeznaczy na zakup biletów dla najuboższych mieszkańców miasta. Wyszukując nawet takich, którzy nigdy w teatrze nie byli. Warto mieć takich przyjaciół.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama