Wrocław: Z Soyką i kabaretami wesprzyj dzieci z Krzydliy...

  Wrocław: Z Soyką i kabaretami wesprzyj dzieci z Krzydliy Małej

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W tym tygodniu możemy wybrać się aż na dwa wydarzenia kulturalne, z których dochód zostanie przeznaczony na odbudowę zniszczonego dachu domu "Wiosna" w Krzydlinie Małej koło Wołowa.
  W czwartek, 10 czerwca, w kościele pw. św. Elżbiety (garnizonowym) wystąpi Stanisław Soyka. W repertuarze tego koncertu znajdą się utwory z najnowszego albumu "Studio Wąchock", czyli własne teksty artysty, a także m.in. muzyczne interpretacje Leopolda Staffa, Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta. - Na ten wieczór Staszek przygotuje też nieznane wiersze Agnieszki Osieckiej, bo właśnie pracuje nad ich własnym odczytaniem - zapowiada Ewa Żmijewska, menedżerka. - Nie zabraknie też dobrze znanych utworów, jak "Tolerancja", "Absolutnie nic" - dodaje.

  12 czerwca w Filharmonii Wrocławskiej z "Kameralną Wielką Improwizacją Kabaretową", czyli KWIK-iem wystąpią dwie grupy: Nic Nie Szkodzi i OTOoni. Razem działają od roku. - Lubimy dowcipy natury społecznej, ekonomicznej, a najbliższe są nam anegdoty mające korzenie w absurdzie - uśmiecha się Maciej Wiśniewski z KWIK-u. - Wychodząc na scenę, nie wiemy, kim będziemy tym razem - dodaje.

  W czasie obu imprez, zaczynających się o godz. 19, będzie można kupić na licytacji dzieła sztuki: grafiki, obrazy olejne, podarowane przez artystów z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dochód z ich sprzedaży także zostanie przeznaczony na odbudowę dachu domu dla dzieci.
  Placówkę w Krzydlinie Małej prowadzą siostry szkolne de Notre Dame. Trafiają tu dzieci odebrane rodzicom alkoholikom, porzucone. Miejsca jest na pół setki maluchów, ale wciąż trafia ich więcej.
  Dach budynku został zniszczony przez nawałnice. Jedna przeszła trzy lata temu, druga w lipcu 2009 r. Po pierwszej dach częściowo załatano, ale - zniszczony dodatkowo surową zimą - wymaga kompletnego remontu. Przyznana przez ubezpieczyciela kwota nie wystarczy na porządny remont. Do modernizacji zostało 820 mkw. dachu i rynny, na co potrzeba 520 tys. złotych.

  Cegiełki i konto

  Możesz pomóc, uczestnicząc w imprezach: 10.06, g. 19, bazylika św. Elżbiety - Stanisław Soyka (35 i 40 zł); 12.06 g. 19, Filharmonia Wrocławska "Wieczór kabaretowy", cegiełki (20 zł). Lub wpłacając pieniądze na nu-mer konta remontu dachu: 79 1090 2460 0000 0001 1367 6764 Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "WIOSNA", Krzydlina Mała 70, 56-100 Wołów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama