Tysiące wrocławian chce oddać cześć ks. Jerzemu Popiełuszce

  Tysiące wrocławian chce oddać cześć ks. Jerzemu Popiełuszce

  Małgorzata Kaczmar

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W niedzielę na placu Piłsudskiego w Warszawie pojawi się prawie 3 tys. wrocławian. Będą uczestniczyć w beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki.
  - To miejsce nieprzypadkowe - opowiada Michał Ha-niszewski z wrocławskiej Solidarności. - To właśnie na tym placu w 1979 roku Jan Paweł II powiedział: "Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi" - wyjaśnia Haniszewski. Działacz Solidarności wiele czasu poświęcił, by ludzie nie zapomnieli o ks. Popiełuszce. - Specjalnie jeździłem po marmur na pomnik księdza, który stoi teraz na warszawskim Żoliborzu - wspomina. Monument stanął w stolicy jeszcze w latach 80., kilka lat po śmierci kapelana Solidarności.

  - Nie było mi dane poznać ks. Popiełuszki - mówi smutno Haniszewski. - Miał przyjechać do Wrocławia, wszystko było już obgadane. I nagle doszło do tej tragedii - wspomina.

  Większość wrocławian pojedzie do stolicy wraz ze swoimi księżmi. - To parafie organizowały wyjazdy - wyjaśnia ks. Stanisław Jóźwiak, rzecznik kurii. Szacuje, że wraz z duchownymi do stolicy wybierze się ok. 2,5 tys. mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Niektórzy z nich już wyjechali.

  Ale wyjazd na obchody beatyfikacji ks. Popiełuszki organizuje także wrocławska Solidarność.
  W sumie wyjedzie w sobotę późnym wieczorem osiem autokarów, które zabiorą ponad 300 pasażerów. Michał Ha-niszewski będzie pilotem jednego z nich. - Wyjeżdżamy z Wrocławia ok. godz. 23.30, w Warszawie będziemy o godz. 6 rano - dodaje Haniszewski. W trakcie zajmującej nieco ponad 6 godzin podróży autokar zatrzyma się dwa razy: na jeden krótki i jeden dłuższy postój. - Jedziemy w nocy, więc przynajmniej nie będziemy stać w korkach - ma nadzieję Haniszewski. - Poza tym wiele osób wyjechało na długi week-end, więc drogi są puste - dodaje. Ci, którzy zabiorą się autokarem wraz z wrocławską Solidarnością, muszą przygotować się więc na noc w autobusie. O godz. 7 na placu Piłsudskiego w Warszawie zostaną otwarte wejścia do sektorów.

  Po beatyfikacji uczestnicy uroczystości przejdą z relikwiami ks. Jerzego na Wilanów, na obrzeżach Warszawy.

  - To 12-kilometrowy odcinek - zapowiada Haniszewski. - Można pokonać go wraz z procesją, ale można też podjechać do Wilanowa metrem.

  Jak się można jeszcze zabrać?

  W autokarach wrocławskiej Solidarności, które zawiozą pasażerów do Warszawy na beatyfikację księdza Jerzego Popiełuszki, jest jeszcze 12 wolnych miejsc.
  Ci wrocławianie, którzy chcą uczestniczyć w beatyfikacji kapelana Solidarności, muszą się pospieszyć. Najlepiej zadzwonić jak najszybciej pod numer 601-974-910 do Walentego Styrcza z wrocławskiej Solidarności.Autokary będą wyjeżdżać z Wrocławia w sobotę wieczorem około godziny 23. Do stolicy dotrą o godzinie 6 rano. Przejazd kosztuje 60 zł. Pasażerowie powinni wziąć jednak ze sobą własne jedzenie i picie. MKA

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama