Wrocław: Po powodzi więcej bezdomnych zwierząt

  Wrocław: Po powodzi więcej bezdomnych zwierząt

  Jarosław Garbacz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prawie sto psów i kotów z powiatu wrocławskiego straciło swoje domy z powodu powodzi. Wolontariusze wrocławskiego stowarzyszenia Ekostraż mają pełne ręce roboty. Od czasu przejścia prawie dwa tygodnie temu fali powodziowej dostają zgłoszenia albo sami znajdują i przygarniają nawet 3-4 zwierzęta dziennie.
  - Trafiły do nas m.in. koty z altanek na Kozanowie, wyłowiliśmy psa z Odry przy Wybrzeżu Wyspiańskiego - wylicza Patrycja Starosta, rzeczniczka stowarzyszenia. Dodaje, że do Ekostraży trafiło wiele zwierząt z podtopionych Trestna i Blizanowic. - Cały czas zgłaszane są nowe, samotne czworonogi - wyjaśnia Patrycja Starosta.

  Większość zwierząt była głodna, przemoczona i zziębnięta. Zaczęły chorować i wymagają dozoru weterynarza. Ekostraży brakuje jednak pieniędzy na ich leczenie.
  Ewakuowane i znalezione psy i koty trafiają do schroniska przy ul. Skarbowców lub do domów zastępczych. Większością opiekują się wolontariusze Ekostraży.

  Pomocy wymagają też zwierzęta hodowlane. W Trestnie 20 owiec zostało bez opiekunów. Wczoraj na miejsce pojechała inspekcja Ekostraży, by sprawdzić, czy zwierzęta znajdują się w bezpiecznym miejscu.

  Przez wrocławskie schronisko przy ul. Skarbowców w ostatnim czasie przewinęło się prawie 30 psów i kotów. Ewakuowano je z zalanych domostw. Niektórzy właściciele odebrali je ze schroniska. Ale nie wszyscy.

  - Mamy szczenięta, dorosłe psy i koty z zalanych i podtopionych terenów. Część ludzi zabrała ich już z powrotem, ale niektórzy właściciele wciąż się jeszcze nie zgłosili - podkreśla Zofia Białoszewska, kierownik schroniska przy ul. Skarbowców. Zaznacza, że zwierzęta tęsknią za właścicielami i swoim domem.

  Za naszym pośrednictwem schronisko i stowarzyszenie apelują: kto zobaczy błąkającego się psa lub kota, powinien zadzwonić po karetkę dla zwierząt ze schroniska przy ul. Skarbowców (tel. 71-362-56--74) albo do Ekostraży pod tel. 605-782-214, a po godz. 16 - tel. kom. 666-214-555.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama