Legnica: Remontu buynków na razie nie będzie

  Legnica: Remontu buynków na razie nie będzie

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Legnicki Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej ma problemy finansowe. Ten gminny zakład budżetowy zawiesił wypłacanie pieniędzy z funduszu remontowego wspólnotom mieszkaniowym.
  Miesięcznie to kilkaset tysięcy złotych. Obecnie w mieście jest 940 budynków, w których własność jest mieszana - gminna i prywatna.

  Zbigniew Fudali, prezes Centrum Nieruchomości "Domena", wyliczył, że do kasy wspólnot, którymi zarządza, nie wpłynie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  - To może zagrozić naszym planom remontowym - martwi się prezes Fudali. - Być może, jeśli to dłużej potrwa, trzeba będzie spotkać się w sądzie.

  Dyrektor ZGM, Janusz Hawryluk, nie ukrywa, że to poważne kłopoty.

  - Nie mieliśmy jeszcze tak trudnej sytuacji. - przyznaje. - Przyczyniły się do tego ostra zima i wzrost kosztów eksploatacji budynków - wyjaśnia. Jak dodaje, ZGM wystąpił do miasta o dotację, więc jest nadzieja, że za kilka miesięcy uda się odzyskać płynność finansową. - Będziemy też ostrzej ścigać dłużników - mówi Fudali.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama