Ku zachodzącemu słońcu!

  Ku zachodzącemu słońcu!

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Fragment Fajitas Wildness - gorąca patelnia z mięsem i warzywami
  1/2
  przejdź do galerii

  Fragment Fajitas Wildness - gorąca patelnia z mięsem i warzywami ©JG

  No jak - podoba Wam się? Do tego jeszcze woda ognista, Tańczący z Wilkami i wódz Siedzący Byk i jesteśmy prawie na Dzikim Zachodzie. Nie ja to wymyśliłem. Tak na swojej stronie internetowej wita nas wrocławskie Rodeo Drive. Obok tekstu - ostroga. Zatem dalej! Ku zachodzącemu słońcu!

  Kuchnia teksańska (Tex-Mex) to połączenie smaków amerykańskich z meksykańskimi. W porównaniu do południowo-wschodnich stanów, w których króluje wieprzowina, w Tex-Mex je się wołowinę. Do tego dochodzą pochodzące z Meksyku tacos, burrito, nachos, Pico de Gallo czy Guacamole... Przyznaje - też do niedawna nie wiedziałem co to znaczy, ale ważne, że zawsze brzmiało pysznie.

  Rodeo Drive wita nas tabliczką, że trzeba czekać na kelnera. Czekamy. Chociaż wolelibyśmy z rozmachem kopnąć w wahadłowe drzwi, splunąć tytoniem i przecinając spojrzeniem gęstą od papierosowego dymu atmosferę zająć miejsce w jakimś ciemnym kącie. Tu jednak elegancja-Francja. W końcu lokal w rynku. Siadamy zatem w pomieszczeniu dla niepalących, blisko plazmy, bo właśnie jadą kolejny etap Giro di Italia w Eurosporcie. Takie czasy. Menu imponujące i wyjątkowe. Czyli takie jak lubię. Przede wszystkim jest wołowina w przeróżnej postaci i we wszelkiej konfiguracji. Jest kurczak, są steki i meksykańskie dodatki. I dużo alkoholu. Tylko Johna Wayne'a brakuje.

  Wybieram Fajitas Wildness (35,95 zł) - jak mówi menu: "tradycyjne danie kuchni Tex-Mex". Zanim dostanę danie główne stawia się przede mną pół ciepłego, chrupiącego chleba, masło czosnkowe, drewnianą tacę do krojenia i wielkie noże. Nie powiem - innowacyjna przystawka. Wtem nagle wyłania się kucharz z czymś co skwierczy i syczy. Rozstawia przede mną prowizoryczny stół, na którym stawia "rozgrzaną patelnię" (cytat za menu). Następnie kelnerka - ostrzegając że gorące - kładzie rarytasy przede mną. Żeby efekt był większy następnym razem przyjdę do Rodeo Drive w samo południe.

  Jest zatem patelnia z grillowanymi warzywami i mięsem (wybrałem mieszankę wołowo-drobiową). Wszystko paruje, parzy i zachwyca. W osobnym pojemniku są tortille. Trzeci talerz to dodatki: sałata, ser, salsa, Pico de Gallo i Guacamole. Rzec by można - ale Meksyk! Pico de Gallo - czyli mieszanka świeżych pomidorów, cebuli, papryczek jalapenos tudzież innych dodatków oraz Guacamole - podobna w składzie pasta z avocado - łechcą moje ego, bo znów czuje się kimś wyjątkowym. Całą zabawą jest komponowanie i zawijanie stworzonych przez siebie tortilli. A że w smaku wszystko jest więcej niż dobre, czas mija szybko i przyjemnie. Żałowałem tylko, że popijałem sokiem pomarańczowym (dużo lodu, to lubię!), a nie whisky.

  Wychodziłem najedzony a zatem zadowolony. A żeby efekt był większy następnym razem przyjdę do Rodeo Drive w samo południe.

  Rodeo Drive Wrocław
  ul. Rynek 28
  50-101 Wrocław

  REZERWACJA
  rdrynek@amrest.eu
  tel. 071 343 96 09
  tel. kom. 0 519 191 668
  Restauracja czynna:
  niedziela - czwartek 12 - 23
  piątek - sobota 12-24
  Bar czynny:
  niedziela - czwartek 12-24
  piątek - sobota 12-01

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama