Dolnoślązacy jadą do Lednicy

  Dolnoślązacy jadą do Lednicy

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prawie setka legniczan wyjedzie w sobotę na 14. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Lednicą.
  - Wyruszamy już o czwartej nad ranem, by być jak najbliżej ołtarza i najważniejszych wydarzeń - mówi Katarzyna Łasek, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej. - Wyjazd na Lednickie Pola jest dla nas zawsze głębokim przeżyciem duchowym. Lepiej widzieć wszystko na żywo niż z telebimu.

  Do siedziby KSM przy parafii pw. św. Jacka zgłosiło się 50 chętnych. Zapisy prowadziła też parafia pw.
  św. Joachima i św. Anny, gdzie uzbierało się chętnych na tyle, że potrzebny jest jeszcze jeden autokar, a trzeci wyjedzie z Legnicy z kolejną grupą młodych. Po raz pierwszy w historii wyjazdów z samej tylko Legnicy wyruszą trzy autokary z młodzieżą oraz kolejny autobus z kołem KSM z Chojnowa.- Ze Świdnicy jadą te same osoby, które wiedzą już, czym jest Spotkanie - mówi Justyna Kamińska ze świdnickiego KSM.

  Z diecezji świdnickiej do Led-nicy wyruszy pięć autokarów, natomiast z archidiecezji wrocławskiej dwa z samą tylko młodzieżą z KSM-u. Inni jadą samochodami.

  - Co roku jeździmy do Led-nicy. Tym razem pierwszy raz samochodem. Ale nie wyobrażamy sobie, żeby opuścić to spotkanie - tłumaczy Bartek Tarnowski z Wałbrzycha.
  - Wiem z góry, czego się spodziewać po wyjeździe, jadąc z tak wartościową ekipą - przyznaje Marcin Jędrzejczyk, szef legnickiego oddziału KSM, który po raz pierwszy pojedzie na Spotkanie Młodych.
  - Wiem od znajomych, że będzie to wielkie przeżycie - dodaje Anita Jaśnikowska, która też jedzie do Lednicy po raz pierwszy. - Mam nadzieję, że wiele się na tym spotkaniu nauczę. Zapisy prowadziła też parafia pw. św. Joachima i św. Anny, gdzie uzbierało się chętnych na tyle, że potrzebny jest jeszcze jeden autokar
  Na miejscu przywita wszystkich legendarny już dominikanin, ojciec Jan Góra, organizator spotkań nad Lednicą.

  - Zapraszam wszystkich 5 czerwca na wielkie spotkanie u źródeł Polski - mówi duchowny. - Tematem będzie "Kobieta - dar i tajemnica". Będzie zatem o kobiecie, która jest wielka wartością w naszym życiu indywidualnym i społecznym. Chcemy tę wartość odnaleźć. Przypomnieć polską szkołę kobiecości, zaczynającą się od "Bogurodzicy", od wiersza Słoty "O zachowaniu się przy stole" aż po hołd złożony kobiecie przez Jana Pawła II.

  Spotkanie Młodych rozpoczyna się w sobotę 5 czerwca o godz. 8 rano otwarciem pól lednickich. Potrwa do niedzielnego ranka.

  Współpraca: AAG, SIYA

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama