Raport o inwestycjach sportowo-rekreacyjnych we Wrocławiu

  Raport o inwestycjach sportowo-rekreacyjnych we Wrocławiu

  Marcin Szmit

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dzień Dziecka nieodparcie kojarzy nam się z prezentami. Postanowiliśmy dowiedzieć się, jakie Wrocław szykuje dla nas w najbliższych latach. Czy młodzież zyska nowe miejsca do spotkań i odpoczynku, czy niedługo każda szkoła będzie mogła pochwalić się niebanalnym zapleczem sportowym?
  To możliwe, choć nie stanie się to z dnia na dzień. Jeśli chodzi o remonty boisk szkolnych, niektórzy muszą jeszcze trochę poczekać, ale inni już mogą się nimi cieszyć. - Chętniej decydujemy się ma aktywność fizyczną - mówi Dominika Szkodna, uczennica XII LO przy ul. Orląt Lwowskich.
  Tam powstała właśnie nowa sala gimnastyczna. W tym roku miasto planuje wyremontować czy też wybudować sale gimnastyczne przy takich szkołach, jak np. IX LO przy ul. Skargi, ZS nr 2 przy ul. Borowskiej, Gimnazjum nr 1 przy ul. Jeleniej czy SP nr 91 przy ul. Sempołowskiej.

  Najmłodsi jeszcze w tym roku będą mogli cieszyć się placem zabaw, który powstanie przy wrocławskim aqua-parku.
  Zainteresowanym atrakcjami Wrocławskiego Parku Wodnego donosimy, że powstanie ścieżka edukacyjna na terenie hali technologicznej, którą będzie można zobaczyć podczas dni otwartych obiektu. Dla sportowców ważne będzie zapewne to, że basen sportowy w WPW otrzyma w tym roku homologację organizacji FINA, umożliwiającą przeprowadzanie zawodów sportowych.
  Nie zapomniano też o poszukiwaczach dobrej zabawy. Do 2011 roku powstać ma zjeżdżalnia multimedialna z efektami stroboskopowymi, odgłosami zwierząt i deszczem wodnym, na którym wyświetlane będą obrazy.

  Po wodnych szaleństwach będzie można przenieść się do unowocześnianego właśnie saunarium, gdzie powstanie całkiem nowa zawodnicza sauna wysokotemperaturowa, sauna ziemna i sauna do przeprowadzania zbiorowych ceremonii zapachowych (do 80 osób). Zjeżdżalnia i sauny to koszt prawie 2,5 mln zł.Najmłodsi jeszcze w tym roku będą mogli cieszyć się placem zabaw, który powstanie przy wrocławskim aqua-parku
  Najwyraźniej miasto chce poprawić naszą odporność na stres, rozbudowując Park Linowy na Wyspie Opatowickiej poprzez połączenie liną o minimalnej długości 180 m obu brzegów Odry. - Super, kolejna atrakcja, która dostarczy mi adrenaliny. Kiedy ten zjazd powstanie, od razu wybieram się do Parku Linowego! - zapewnia Krzysztof Kamasz z Gimnazjum nr 24 przy ul. Przybyszewskiego. Koszt tego przedsięwzięcia to 200 tys. zł.

  Prawie 8 mln zł kosztować będzie remont parku Staszica, gdzie rozebrana zostanie niedziałająca już fontanna, a na jej miejscu stanie nowa, z torem do jazdy na wrotkach i sceną, która będzie wykorzystywana podczas imprez masowych. Rozbudowane zostaną także place zabaw dla dzieci na terenie parku. Termin wykonania remontu przypada na przełomie 2011/2012 r.
  Wygląda zatem na to, że w najbliższej przyszłości miasto zadba trochę bardziej o młodzież.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najtańszy most

   edi83 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 14

   Taką linę to należy rozpiąć wzdłuż mostu Rędzińskiego bo zdaje się, że nie będzie tam chodników

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama