Ważne
  Wyższe ceny wody?

  Wyższe ceny wody?

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Administracja MPWiK we Wrocławiu chce mieć nowy budynek. Radni obawiają się wzrostu cen wody i ścieków.
  Wrocławskie MPWiK ogłosiło konkurs architektoniczny na budowę nowej siedziby, w której będzie się mieścić zarząd spółki, cała administracja, biuro obsługi klienta a także baza transportowo-logistyczna.

  Inwestycja ma być zlokalizowana między ul. Na Grobli, Żabią Ścieżką oraz rzeką Oławą i ogrodami działkowymi na ponad 3700 mkw.
  - Nie widzę potrzeby stawiania nowej nowego obiektu. Będziemy składać wnioski o kontrolę zasadności tej inwestycji - zastrzega Tomasz Czajkowski, opozycyjny miejski radny. Poważnie obawia się, że inwestycja MPWiK odbije się na kieszeni wrocławian, bo spółka podniesie cenę wody i ścieków.
  Szef komisji infrastruktury komunalnej Leon Susmanek z Platformy Obywatelskiej zapowiada, że zapozna się z tą inwestycją. Wie jedynie, że MPWiK miało ją zapisaną w swoich planach.

  Ile przedsięwzięcie będzie dokładnie kosztowało, tego jeszcze nie wiadomo.
  - Dopiero konkurs ma to pokazać. Nie mamy jeszcze biznesplanu inwestycji - tłumaczy Robert Madejowski, dyrektor techniczny w spółce. Według niego MPWiK potrzebne jest nowe zaplecze. Czy dlatego, że miasto w Wieży Ciśnień i na terenach przyległych przy ulicy Na Grobli zamierza wybudować Wrocławskie Centrum Nauki - kompleks edukacyjno-naukowy, w którym będą prezentowane cuda techniki, a także organizowane wykłady, prelekcje i pokazy?

  Madejowski twierdzi, że wodociągi tego terenu nie potrzebują i mogą go przekazać pod inną inwestycję. Na jakich zasadach? Tego też nie wiadomo. Marcin Garcarz nie udzielił nam wczoraj na to pytanie odpowiedzi.
  Na razie nikt nie potrafi powiedzieć, jak odczują to wrocławianie. Prawdopodobne bowiem jest, że cena wody i ścieków pójdzie w górę, bo MPWiK będzie musiało jakoś sfinansować to swoje nowe zadanie.
  Spółka deklaruje, że środki na nową siedzibę znajdzie, sprzedając inne swoje budynki w mieście, a może znajdzie też jakiegoś inwestora, który będzie chciał na przykład wynająć w planowanym biurowcu pomieszczenia pod swoją działalność.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Administracja MPWiK we Wrocławiu chce mieć nowy budynek

   Prostujący (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 19

   Teza postawiona przez Autorkę artykułu jest nieuczciwa, ponieważ sugeruje, że MPWiK dla jakiś fanaberii chce zbudować sobie kolejną siedzibę, co nie jest prawdą. Właścicielem MPWiK jest Prezydent...rozwiń całość

   Teza postawiona przez Autorkę artykułu jest nieuczciwa, ponieważ sugeruje, że MPWiK dla jakiś fanaberii chce zbudować sobie kolejną siedzibę, co nie jest prawdą. Właścicielem MPWiK jest Prezydent Miasta i to jego decyzją MPWiK ma opuścić teren po północnej stronie ul. Na Grobli, na którym to obecnie znajdują się budynki administracyjno - dyrekcyjne, biuro obsługi klienta, centrum logistyczne i pracuje tam wielu pracowników, których czeka wielka przeprowadzka. Pytanie - tylko gdzie? Rozważane są baraki , namioty, a może , tak jak w cywilizowanych krajach, "murowana" siedziba. Co do wzrostu cen wody, to jest ona zatwierdzana przez Miasto, więc nie zależy wprost od MPWiK. Uczciwie było by dodać że MPWiK prowadzi ogromny program inwestycyjny na rzecz miasta: budowy nowych kanalizacji i magistral wodnych, a także rozbudowy obiektów takich jak Wrocławska Oczyszczalnia Ścieków itd. Szkoda że Autorka tekstu nie zadała pytania Prezydentowi Miasta, jak miasto zamierza zrekompensować MPWiK utratę terenów przedsiębiorstwa i konieczność budowy nowej siedziby i bazy logistycznej. Jeżeli Właściciel - Prezydent Wrocławia uzna, że odbędzie się to za pomocą wzrostu cen wody i ścieków, to będzie to Jego decyzja, którą MPWiK będzie musiało wypełnić. Co do podanej kwoty 100mln zł na budowę nowej siedziby to wydaję się ona parokrotnie przesadzona. Ciekawe jest skąd Autorka uzyskała taką informację? Życzę Autorce dużo sukcesów w pracy zawodowej, które to na pewno nastąpią, po poprawieniu warsztatu dziennikarskiego.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo