Oskarżeni byli radni pogodzili się z policjantami

  Oskarżeni byli radni pogodzili się z policjantami

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dwaj byli wrocławscy radni PO Paweł Kocięba-Żabski i Marek Ignor - oskarżeni o napaść na policjantów latem ubiegłego roku - pogodzili się z funkcjonariuszami.
  Przeprosili ich za napaść, do której doszło w czerwcu ubiegłego roku w jednej z wrocławskich restauracji. Dwaj funkcjonariusze z obrażeniami trafili do szpitala.
  Podczas procesu, który rozpoczął się kilka miesięcy temu, obrońcy oskarżonych - oprócz dwóch byłych radnych przed sądem stanął jeszcze jeden ich znajomy - zaproponowali pojednanie z funkcjonariuszami. Sąd zgodził się na postępowanie mediacyjne.
  - Rozmowy trwały kilka dni. W czerwcu strony doszły do porozumienia - mówi jeden z obrońców mecenas Henryk Rossa. - Nasi klienci przeprosili policjantów. Stwierdzili, że ich zachowanie było godne ubolewania. Zgodzili się też, by zapłacić 10 tysięcy złotych na rzecz fundacji pomagającej wdowom i sierotom po poległych policjantach.
  - To była sugestia samych funkcjonariuszy - dodaje mecenas Rossa. - Piękny gest. Mogli przecież zażądać pieniędzy dla siebie.
  Do awantury doszło, kiedy Paweł Kocięba-Żabski wraz ze znajomymi świętował chrzciny swojego dziecka. Policję wezwała właścicielka klubu fitness sąsiadującego z restauracją, gdzie bawili się goście. Weszli tam w poszukiwaniu alkoholu, byli agresywni. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn drewnianym wieszakiem.
  Dzięki ugodzie sąd będzie mógł umorzyć proces. Ma to się stać na najbliższej rozprawie w sierpniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama