W Wałbrzychu oddasz graty całkiem za darmo

  W Wałbrzychu oddasz graty całkiem za darmo

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nie musisz załatwiać firmy, która podstawi kontener, i słono za to zapłacić. Nie trzeba też szukać punktów, gdzie odbiorą od ciebie sprzęt elektroniczny. Wystarczy, że takie niepotrzebne rzeczy wystawisz w konkretnym dniu, a zostaną wywiezione w bezpieczne miejsce.
  W Wałbrzychu rusza akcja "Wywalamy graty z chaty", dzieki której legalnie i za darmo pozbędziesz się wielkogabarytowych odpadów.

  - Bezpłatna zbiórka skierowana jest do wszystkich mieszkańców, zarówno osiedli wielorodzinnych, jak i jednorodzinnych - wyjaśnia Ewa Frąckowiak, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. - Potrwa od 7 czerwca do 9 lipca.

  Organizatorzy zapowiadają, że zbiórka prowadzona będzie w formie "wystawki". Mieszkańcy budynków wielorodzinnych mogą wystawiać graty przy kontenerach i pojemni-kach na odpady. A mieszkańcy budynków jednorodzinnych - przed posesjami.

  Wyjątek to osiedle Podzamcze - największe w Wałbrzychu. Tam zostanie wyznaczone jedno miejsce - parking przy ul. Jana Pawła II. Trudno byłoby bowiem manewrować po wąskich, osiedlowych uliczkach kierowcom wywożącym śmieci.

  Bezpłatna zbiórka skierowana jest do wszystkich mieszkańców, zarówno osiedli wielorodzinnych, jak i jednorodzinnychW ramach akcji zbierane będą stare meble, wersalki, fotele i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny: pralki, lodówki, telewizory itp.

  W Legnicy również znaleźli sposób na to, by mieszkańcy nie wyrzucali zużytego sprzętu byle gdzie. Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej otworzyło dwa punkty zbiórki odpadów elektrycznych i elektronicznych. Działają przy Zakładzie Oczyszczania Miasta (ul. Nowodworska 48, tel. 76-856-63-42) i na Składowisku Odpadów Komunalnych (ul. Rzeszotarska, tel. 76-856-63-43). Oba czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 8-14.

  W Dzierżoniowie sprzętu AGD i starych telewizorów można za darmo pozbyć się w każdą sobotę w działającym przy ul. Bielawskiej 15 Punkcie Dobrowolnego Oddawania Odpadów Wielkogabarytowych.

  Co roku organizowana jest również zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Jeleniej Górze. Zazwyczaj udaje się zebrać ponad 10 ton.

  O tym, że takie akcje to konieczność, są przekonani mieszkańcy wałbrzyskiej dzielnicy Rusinów. Już wiele razy doświadczyli, że ludzie potrafią pozbyć się śmieci byle gdzie. Od lat niedaleko ich domów jest dzikie wysypisko. Zgłoszenia do straży miejskiej niewiele dają. Góra śmieci wciąż rośnie.
  - Najpierw pojawił się gruz, potem ludzie zaczęli tam dorzucać co popadnie - denerwuje się Jolanta Łuczak, mieszkanka dzielnicy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama