Wrocław: Możemy pomóc dzieciom Tybetu

  Wrocław: Możemy pomóc dzieciom Tybetu

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Beztroska, świąteczna zabawa nie jest udziałem wszystkich dzieci świata. Od 28 maja do 2 czerwca możemy pomóc dzieciom Tybetu, uczestnicząc w akcji charytatywnej na rzecz ofiar trzęsienia Ziemi w Yushu.
  W "Kalaczakrze" przy ul. Kuźniczej 29a 28 maja o godz. 18 rozpocznie się aukcja prowadzona przez Maćka Kurowickiego. Będzie można zlicytować rękodzieło tybetańskie: m.in. torby i zabawki, a także obraz Miry Żelechower-Aleksiun, najnowsze i starsze katalogi Brave Festival, bilety na spektakle Teatru Muzycznego Capitol (Hair). Dochód z aukcji przeznaczony jest oczywiście dla ofiar trzęsienia Ziemi w Yushu.
  W sobotę i niedzielę we wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym i przed spektaklem "Mała Księżniczka" w Teatrze Muzycznym Capitol (początek przedstawień o godz. 16) wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek. 1 czerwca o godz. 20 w Kamforze (ul. Św. Antoniego 24) planowane są koncerty: Mamatucady i Wojtka Furmaniaka Teskko. Me Myself and I, DJ Patricia i Siwak-Live Feat. Adri - koncert planowany jest w Bezsenności (ul. Ruska 51) 2 czerwca o godz. 20. Rokpa to organizacja charytatywna opiekująca się osieroconymi i bezdomnymi dziećmi w Tybecie, w kilkunastu krajach świata prowadząca jadłodajnie, finansująca opiekę lekarską, zajmująca się edukacją dzieci. Akcję pomocy ofiarom trzęsienia Ziemi prowadzą Brave Festival i Rokpa Polska. Wyżynę Tybetańską w kwietniu tego roku nawiedził wstrząs sejsmiczny, ok. 10 tysięcy osób straciło życie, zostało rannych i ucierpiało w inny sposób. W dotkniętym tragedią Yushu jest szkoła sponsorowana przez Rokpę International, dla której co roku przekazywane są dochody z biletów Brave Festival.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama