Stany wód w rzekach systematycznie spadają

  Stany wód w rzekach systematycznie spadają

  red.

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Stany wód na dolnośląskich rzekach w dalszym ciągu systematycznie spadają. Na kluczowych wodowskazach różnica między najwyższym stanem wody na początku tego tygodnia a dniem dzisiejszym wynosi od 1 do 1,5 metra.
  Cały czas jednak wysokość wody przekracza stany alarmowe. Zrzuty wody ze zbiorników wykonywane są w dalszym ciągu planowo. RZGW rozpoczął budowanie rezerwy na zbiornikach na wypadek kolejnych zagrożeń powodziowych.

  Wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski potwierdził, że prace porządkowe trwające na wrocławskich ulicach mają zakończyć się do końca tygodnia.

  Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Jarosław Wojciechowski poinformował, że w Głogowie trwa wypompowywanie zalegającej wody.
  Podobna sytuacja jest w Jelczu, gdzie pracuje w sumie 20 pomp (w tym czeska pompa wysokiej wydajności). Na terenie Dolnego Śląska służbę pełni w dalszym ciągu 300 wojskowych. W ciągu najbliższych dni, w miarę stabilizowania się sytuacji, będą oni jednak systematycznie odsyłani.

  Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Józef Rzemień poinformował o dzisiejszym spotkaniu w gronie samorządowców oraz przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego, i Urzędu Miasta Wrocławia, na którym omówione będą tematy związane z udzielaniem pomocy finansowej osobom poszkodowanym, oraz działania związane z przygotowaniem dokumentacji popowodziowej. Spotkanie odbędzie się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim 28 maja o godzinie 11.00.

  Trwa przyjmowanie wniosków w sprawie wypłaty zasiłków dla poszkodowanych osób. Do dziś wpłynęło ich 410 z 11 gmin.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chyba widziłaem Prezydenta wrocka

   ojoj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   jak kubkiem wylewała wode po za wały. Chyb po to by wygarac następne wybory.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama