Kłodzko: PiS żąda, żeby Krzysztof Baldy zrezygnował z...

  Kłodzko: PiS żąda, żeby Krzysztof Baldy zrezygnował z funkcji

  Natalia Wellmann

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Radni powiatu kłodzkiego z klubu PiS domagają się od starosty Krzysztofa Baldego, by zrezygnował ze stanowiska. Powód? Zamieszanie w urzędzie, które zdaniem opozycyjnych radnych paraliżuje pracę.
  Od kilku tygodni starostwo zamiast jednego ma dwóch wicestarostów. Do pracy wrócił bowiem Marek Jagódka (radny PiS), mimo że w sierpniu ubiegłego roku został odwołany przez radę ze stanowiska. Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu uznał jednak, że uchwała jest niezgodna z prawem.

  Rada Powiatu Kłodzkiego na ostatniej sesji upoważniła zarząd do wniesienia skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jeśli jednak NSA podtrzyma zaskarżony wyrok, Jagódka zostaje na swoim stanowisku, a z funkcją wicestarosty będzie musiał pożegnać się Marek Bogdał.

  Dzisiaj, na specjalnej konferencji, starosta Krzysztof Baldy ma wydać oświadczenie, które - jego zdaniem - rzuci nowe światło na całą sytuację.
  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   XX lecie samorządności w Kotlinie Kłodzkiej

   hubertus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 60 / 78

   Kłodzkie PiS i PO biorą przykład z Kargula i Pawlaka. Dalej do dzieła i podgryzajcie swoje autorytety, a "Dolny Sląsk XXI" i inne stowarzyszenia zaciera ręce. Może w najbliższych wyborach czas na...rozwiń całość

   Kłodzkie PiS i PO biorą przykład z Kargula i Pawlaka. Dalej do dzieła i podgryzajcie swoje autorytety, a "Dolny Sląsk XXI" i inne stowarzyszenia zaciera ręce. Może w najbliższych wyborach czas na bezpartyjne komitety w całej Kotlinie Kłodzkiej?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kino

   roro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 61

   Wiecie kino jakiej sieci ma być w GH Twierdza ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama