Ważne
  Jelenia Góra: Nastolatka wydała książkę

  Jelenia Góra: Nastolatka wydała książkę

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Młoda jeleniogórzanka Monika Przybyłek ma się czym chwalić. Jest autorką przygodowej powieści dla młodzieży "Nielegalna", która niedawno ukazała się na półkach księgarskich.
  Dla 17-letniej uczennicy pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Żeromskiego w Jeleniej Górze to niebywały sukces. Tym bardziej że książkę starała się wydać przez ponad dwa lata. - Byłam bardzo szczęśliwa, kiedy się okazało, że jest wydawnictwo (Novae Res Gdynia), które chce to zrobić - nie kryje radości Monika Przybyłek.

  Pisanie to jej pasja. Nastolatka prowadziła bloga. Tam umieszczała fragmenty "Nielegalnej". I wpadła na pomysł, aby to opublikować. Nad powieścią pracowała około pół roku. - Lubiłam w ten sposób spędzać wolny czas - wyznaje licealistka.

  Powieść jest o losach szesnastoletniej Maxi - buntowniczki, i o gronie jej przyjaciół.
  Podczas wspólnego wyjazdu do Między-zdrojów trzech przyjaciółek i czterech chłopców rodzi się wiele perypetii. - Jednemu z nich Maxi wpada w oko, ale nie jest to odwzajemnione uczucie - opowiada Monika. Bohaterka książki nie jest dobrze nastawiona do płci przeciwnej, bo gdy miała 13 lat, opuścił ją chłopak, w którym była bardzo zakochana. - Nie chcę więcej zdradzać, zachęcam do przeczytania powieści - tajemniczo uśmiecha się młoda autorka.
  "Nielegalna" jest już na półkach księgarskich
  Licealistka myśli już o napisaniu drugiej powieści. Wie, że zapał do pisania prędko jej nie minie. W przyszłości na pewno będzie studiowała na kierunku humanistycznym.


  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak wydała? Z współfinansowaniem?

   Kaśka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 15

   Jeśli tak to nie ma się czym chwalić

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo