Wałbrzych: Zawodowych strażaków zastępują ochotnicy

  Wałbrzych: Zawodowych strażaków zastępują ochotnicy

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na dyżury do Wałbrzycha ściągani są strażacy ochotnicy z sąsiednich gmin, żeby zastąpić swoich kolegów zawodowców, którzy niosą pomoc powodzianom.
  Dzięki temu nie brakuje w regionie wałbrzyskim strażaków i mieszkańcy mogą spać spokojnie. Od kilku dni na terenach, które ucierpiały w powodzi we Wrocławiu, bez przerwy przebywa ośmiu strażaków i dwa samochody z jednostki w Wałbrzychu. Co kilkadziesiąt godzin następuje rotacja.

  Aby uzupełnić wakaty, komendant wałbrzyskiej straży pożarnej musiał sięgnąć po posiłki z ochotniczych jednostek w pobliskich gminach. Funkcjonują one w krajowym systemie ratowniczym.
  - W sobotę dyżurowali ochotnicy z Gorców, w niedzielę z Czarnego Boru, natomiast dzisiaj ze Starych Bogaczowic - mówi Paweł Kaliński, rzecznik prasowy wałbrzyskiej straży pożarnej. Dodaje, że ze wsparcia ochotników straż pożarna będzie musiała korzystać do czasu powrotu strażaków z akcji niesienia pomocy powodzianom.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama