Ważne
  Wrocław: Po Gaju jeździmy inaczej

  Wrocław: Po Gaju jeździmy inaczej

  Jarosław Garbacz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Od piątku nieco łatwiej mają kierowcy poruszający się po wrocławskim osiedlu Gaj. Drogowcy, którzy przebudowują ul. Świeradowską, wprowadzili tu zmiany w organizacji ruchu. Otwarto odcinek prowadzący od ul. Krynickiej (na wysokości centrum handlowego Gaj) do skrzyżowania z ul. Bardzką.
  Ruch w obu kierunkach odbywa się tam po nowej nawierzchni jezdni od strony Wzgórza Gajowego. Droga wciąż jest nieprzejezdna od skrzyżowania ul. Orzechowej i Strońskiej do ul. Krynickiej. Objazd wiedzie przez osiedle ulicami Orzechową i Krynicką.

  Jednocześnie w piątek robotnicy zamknęli wlot i wylot ul. Krynickiej do ul. Bardzkiej. Z ruchu wyłączyli też na długości 125 metrów odcinek ul. Krynickiej od skrzyżowania z ul. Bardzką.

  Na samej Bardzkiej też zaszły zmiany. Przełożono ruch z jezdni wschodniej ul. Bardzkiej (od strony ogródków działkowych) na jezdnię zachodnią. Nową nawierzchnią w obu kierunkach można przejechać teraz na odcinku od skrzyżowania z ul. Krynicką do skrzyżowania z ul. Owocową.

  - Kierowcy mogli być nieco zaskoczeni tymi zmianami, bo w związku z powodzią nie do wszystkich mogła dotrzeć informacja o ich wprowadzeniu. Daliśmy jednak dwa weekendowe dni na przyzwyczajenie się do nowej organizacji. Dzięki temu w poniedziałek w okolicach nie było zamieszania- mówi Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje, odpowiadającej za przebudowę obu ulic.

  Przypomnijmy, że ich przebudowa jest prowadzona w związku z budową torowiska dla Tramwaju Plus.
  Od marca zmiany wprowadzono również na skrzyżowaniu ul. Bardzkiej i al. Armii Krajowej. Tam drogowcy łączą nowe torowisko z już istniejącym. Równocześnie w rejonie wymieniana jest nawierzchnia alei Armii Krajowej od Bardzkiej do Orzechowej.

  Nową nawierzchnią na alei Armii Krajowej kierowcy pojadą od września, natomiast Bardzka i Świeradowska będą otwarte od października.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "+"

   marys (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Dlaczego ten odcinek nowego torowiska niektórzy z uporem maniaka nazywają ciągle jeszcze jakimś PLUSem ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czekamy aż ktoś zginie

   maxim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Tam prokurator powinien wkroczyć.
   Namalowano tymczasowe zebry na skrzyżowaniu Bardzkiej i Świeradowskiej, które prowadzą wprost w ogrodzenia i ludzie chodzą pod prąd po jezdni.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo