Ostrzeżania hydrologiczne: Czekają nas gwałtowne opady

  Ostrzeżania hydrologiczne: Czekają nas gwałtowne opady

  red.

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W ciągu najbliższej doby w dorzeczu górnej i środkowej Odry w obszarach występowania intensywnych opadów burzowych będą występowały wzrosty stanów wody w korytach rzek - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  W związku z wysokimi stanami wody w korytach rzek wzrosty stanów wody powyżej stanu alarmowego lokalnie mogą wystąpić w zlewniach: Rudy, Bierawki, Kłodnicy, Osobłogi, Małej Panwi, Nysy Kłodzkiej, Stobrawy, Widawy i Kaczawy, Lokalnie, zwłaszcza w rzekach górskich i podgórskich przybory wód mogą być gwałtowne ok. 50-60 cm/godzinę.

  Dalsze wzrosty stanów wody powyżej stanu alarmowego wystąpią na Odrze poniżej Ścinawy do Słubic oraz w ujściowym odcinku Baryczy i Bobru.

  Wzrosty stanów wody z możliwością przekroczenia stanu ostrzegawczego mogą wystąpić w zlewni Olzy, Oławy, Ślęzy, Bystrzycy, Bobru i Nysy Łużyckiej.

  Skutki: niebezpieczeństwo przebywania nad brzegami rzek, utrudnienia w prowadzeniu prac w korytach rzek, podtopienia terenów bezodpływowych i obniżonych. Wzdłuż doliny Odry lokalne wystąpienia wody z koryta rzecznego i zalania przybrzeżnych terenów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawa przyrody a "władza"

   Jonybe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Kiedy wreszcie ten durnowaty naród zrozumie,że dopóki rządzą nami Mośki, to nic się nie zmieni i będzie zmierzało ku gorszemu; -to proste, od kiedy Żydzi budują wały ? Czy wały nadrzeczne dają kasę...rozwiń całość

   Kiedy wreszcie ten durnowaty naród zrozumie,że dopóki rządzą nami Mośki, to nic się nie zmieni i będzie zmierzało ku gorszemu; -to proste, od kiedy Żydzi budują wały ? Czy wały nadrzeczne dają kasę czyli dochód ? Nie, i dlatego durnym gojom sprzedaje się tereny zalewowe jako działki budowlane a z betonu buduje się stadiony, kościoły i hipermarkety. Wyślij teraz SMS ze swoim imieniem na 7321, dostaniesz Mercedesa i paliwo na cały rok, po co ci 6 tysięcy odszkodowania , no po co ?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama