Kłodzko: Radni zostawili Jagódkę na wysypisku

  Kłodzko: Radni zostawili Jagódkę na wysypisku

  Natalia Wellmann

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rada Powiatu Kłodzkiego nie wyraziła zgody na zwolnienie z pracy Marka Jagódki, radnego PiS i wicestarosty powiatu kłodzkiego.
  Z wnioskiem o wyrażenie takiej zgody wystąpił pracodawca Jagódki, spółka Polcarbon, zarządzająca wysypiskiem śmieci w Ścinawce Dolnej koło Radkowa. Radny pracuje tam na stanowisku wagowego. Mimo zapowiedzi, że radni zgodzą się na zwolnienie, utrzymał pracę.

  Marek Jagódka jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych radnych powiatu kłodzkiego. Ostatnio zasłynął tym, że wrócił do pracy w urzędzie powiatowym jako wicestarosta. Mimo że w sierpniu ubiegłego roku został odwołany z tej funkcji. Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu uznał jednak, że uchwała o jego odwołaniu zawiera wiele błędów i jest niezgodna z prawem.

  Jagódka twierdzi więc, że wciąż jest wicestarostą i od ubiegłego tygodnia pojawia się w urzędzie. Nie zajął żadnego gabinetu, ale rządzi na korytarzu. Rozmawia z pracownikami, przyjmuje interesantów.
  Rada Powiatu Kłodzkiego na piątkowej sesji upoważniła zarząd do odwołania się od wyroku WSA.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama