Głogów: Miasto przygotowuje się do walki z żywiołem

  Głogów: Miasto przygotowuje się do walki z żywiołem

  Danuta Bartkowiak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ponad dwa tysiące worków, a w nich 75 ton piasku - z tego na początek ułożono dziś wał ochronny, by uratować przed zalaniem podziemia kolegiaty i Domu Uzdrowienia Chorych na Ostrowie Tumskim.
  O godz. 14.45 stan Odry wynosił 5 m 48 cm. Fala kulminacyjna ma dotrzeć do Głogowa w poniedziałek o godz. 14. - Nasi kuracjusze już wyjeżdżają. Nikt nie chce czekać do ostatniej chwili - mówi siostra Małgorzata Malska z Cichych Pracowników Krzyża, wspólnoty prowadzącej Dom Uzdrowienia Chorych przy kolegiacie. Jak zapewnia prezydent Leszek Szulc, placówka może liczyć na pomoc w ewakuacji podopiecznych. Przy fali, która ma sięgać 7 metrów na pewno zalane będą także osiedla: Nosocice i Krzepów oraz Widziszów. Stąd też dla mieszkańców z tych rejonów są już przygotowane czasowe miejsca pobytu (szkoły) oraz woda i jedzenie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama