Wrocław: Sztab przygotowany do ewakuacji mieszkańców...

  Wrocław: Sztab przygotowany do ewakuacji mieszkańców zagrożonych terenów

  MIG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Sztab kryzysowy jest przygotowany do ewentualnej natychmiastowej ewakuacji mieszkańców Wrocławia i najbliższych okolic. - Mamy ściągnięte łodzie desantowe i transportery - mówi wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec.
  W pierwszej kolejności ewakuacja dotyczyć ma osiedla Zgorzelisko i wsi Wilczyce. Trwa już ewakuacja 7 rodzin z Kątów k. Wilczyc. W dalszej kolejności ewakuowane mogą zostać Krzyżanowice i Szewce.

  We wszystkich tych miejscach zagrożenie stanowi Widawa, której poziom gwałtownie rośnie po skierowaniu do tej rzeki od godz. 20 nadmiaru wody z Odry.

  Tymczasem Odra ciągle przybiera. Według najnowszych informacji, w Trestnie osiągnęła już poziom 627 cm. Najwyższy poziom rzeka ma tu osiągnąć między godz. 6, a 8 w sobotę.

  Fala ciągle nie opada też w Oławie. Od godz. 14 utrzymuje się na poziomie niemal identycznym, jak w 1997 roku. Obecnie sięga tu 764 cm. Woda zaczyna za to opadać w Brzegu na Opolszczyźnie, ale cały czas jej poziom jest tu wysoki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo