Ważne
  Wrocław: Policja zamknęła dojście do wałów nadodrzańskich na...

  Wrocław: Policja zamknęła dojście do wałów nadodrzańskich na Kozanowie, w okolicach ulicy Celtyckiej.

  MR

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Powód? Mieszkańcy wjeżdżali tam samochodami. Tłumy ludzi z całej okolicy przychodzą tu, by sprawdzić czy woda zagraża osiedlu.
  - Sąsiedzi niektórzy pouciekali, powyjeżdżali do rodzin, boją się, że jak ich zaleje to nie będzie można wezwać pogotowia - mówi Jan Januszewski, emeryt.

  - Mieszkam na Kozanowskiej, w 1997 roku pływaliśmy tu gondolami, boimy się znów takiej wody. Straż ustawiła szpalery na wałach i mamy nadzieję, że nic jednak nie będzie, że nas ominie. Kupujemy jedzenie, wodę, musimy się jakoś zabezpieczyć - dodaje Irena Rumiak.

  Na Kozanowie od wczoraj wojsko i straż pożarna budują tymczasowy, kilometrowy wał, mający ocalić osiedle. - Kozanów jest terenem potencjalnie zagrożonym zalaniem - przyznają urzędnicy. - Ale wał, który tam budujemy powinien wystarczyć, by uchronić osiedle przed wodą - stwierdził w piątek Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia.

  Według wiceprezydenta, zalanie nie grozi też niższym domom, leżącym bliżej Odry. One będą umacniane workami z piaskiem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo