Oława: W mieście oczekiwanie, na wsiach walka z wodą

  Oława: W mieście oczekiwanie, na wsiach walka z wodą

  JEW/MIG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W Oławie poziom wody ciągle utrzymuje się na 760 cm. Gorzej jest tuż pod miastem. W Ścinawie Polskiej - wiosce leżącej bezpośrednio nad Odrą zalanych jest już 20 domów. Woda w pomieszczeniach sięga tutaj około metra. Urząd gminy dostarcza na miejsce dodatkowe worki, trwa walka o główną drogę we wsi.
  Groźnie jest też w Siedlcach pod Oławą, gdzie przesiąkają wały. Trwa ich uszczelnianie. Siedlce były kompletnie zalane podczas powodzi z 1997 roku.

  Woda dociera też do domów w Starym Otoku i Starym Górniku - wsiach leżących na terenie polderu zalewowego Oława-Lipki.

  Nieczynne są drogi z Oławy do Jelcza-Laskowic oraz z Oławy przez Janików do Bierutowa. Zamknięte są mosty na Odrze w Oławie i Brzegu na Opolszczyźnie.

  Nie ma precyzyjnych informacji, kiedy fala kulminacyjna spodziewana jest w Oławie. Według informacji wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego, dotrze tu dziś między godz. 16, a 18. Według miejskiego centrum we Wrocławiu - nawet o 2 godziny później. Oba źródła zgodne są, że poziom wody sięgnie wtedy w Oławie 770 cm.

  JEW/MIG

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama