Oława: Kto ma dwie ręce umacnia wały

  Oława: Kto ma dwie ręce umacnia wały

  JEW

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W tym momencie bardzo trudna sytuacja panuje w Oławie na terenach położonych przy samej Odrze na osiedlu domków jednorodzinnych. W pobliżu ulicy Nadbrzeżnej oraz Bażantowej mieszkańcy nieustannie muszą wypompowywać wodę ze swoich piwnic i ogródków.
  Kierują ją już nie tylko do coraz mniej drożnej kanalizacji deszczowej, ale także do kanalizacji sanitarnej. - Nie mamy wyjścia - przyznają.

  Domy na małych uliczkach położonych w pobliżu samego wału są obłożone workami z piaskiem, a w ogródkach i piwnicach jest już pełno wody.

  - Piwnicę mam zalaną już prawie po sam sufit - przyznaje Bożena Mazur mieszkająca przy ul. Nadbrzeżnej około 30 metrów od wału przeciwpowodziowego.


  - Teraz na okrągło pompujemy wodę z podwórka, by obronić resztę domu. Dziś do 3 nad ranem całą rodziną wzmacnialiśmy wał workami z piaskiem.

  Pracują już nie tylko mężczyźni, ale także kobiety i dzieci, każdy kto ma dwie zdrowe ręce - dodaje kobieta.

  Mieszkańcy okolic wałów co chwila na zmianę chodzą patrzyć na położony przy moście wodowskaz i przekazują informację innym.

  Jeszcze będzie 10 cm więcej, rzuca jeden z wracających do sąsiadów z ul. Nadbrzeżnej. Po ludziach widać strach, mówią, że w 1997 nie było aż tak źle.

  Ci mieszkańcy jeszcze walczą z wodą, by uchronić swoje domy. Przypomnijmy, że już wczoraj woda podtopiła budynki w innej części Oławy, na osiedlu Zwierzyniec Duży.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama